strumień
Dodane przez Arecki dnia Marzec 14 2018 17:18:49
Powiedz mi co to: "Możesz tez zainwestować w kolumnę filtracyjna zasypana złożem sedymentacyjnym. " i ile kosztuje, a te duże filtry to chodzi o takie standardowe filtry z wymiennymi wkładami tylko ich wielkość jest większa??jaki koszt (jeśli wiesz), a te filtry/wkłady sedymentacyjne to tez są wymienne? to te które się wkłada w te korpusy plastikowe....bo może od nich bym zaczął jeśli tak to wygląda, duze masz obecne filtry na wklady, wiec nie wiem czy jest co powiekszac. Najwieksze to chyba 20" obudowy (czyli okolo 50cm), ma to z 10 lub wiecej cm srednicy. Jesli obecne filtry masz duzo mniejsze, to wymiana na wiekszy moze cos tam pewnie pomoc na czestotliwosc wymiany wkladow.
Kolumna filtracyjna ze zlozem sedymentacyjnym nie potrzebuje wyminnych wkladow. To jest duza butla zasypana rodzajem "piasku". Raz na jakis czas automatycznie drozej) badz recznie (taniej) na kilka minut odwraca sie przyplyw wody w takiej kolumnie i duzym strumieniem plucze sie toto. Caly syf ucieka do kanalizacji niczego nie trzeba wymieniac przez pare lat. Nie da sie powiedziec co ile musialbys to plukac, ale niech nawet kosztuje Cie to 10minut raz na miesiac. , albo co 2 tygodnie. Robiac taka kolumne bez automatycznej glowicy tylko z recznymi zaworami, to pewnie w okolicach 1000 by to kosztowalo. Drogo, ale przez przez pare lat spokoj. Zloze sie w koncu zetrze i trzeba je bedzie wymienic, ale mowimy wtedy o 5 latach a nie miesiacu.
Sprawdzilem, worek (30L) zloza sedymentacyjnego Filter AG kosztuje 35USD+VAT. Butla to jakies 75USD+VAT. Glowica automatyczna to juz niestet 250USD, ale reczne glwice widzialem po jakies 300PLN. Wiec z jakimis dodatakmi to pwewnie by sie dalo wcisnac
Rozszerzona zawartość newsa
Zastanawiam się nad wyprowadzeniem instalaci wodnej i ściekowej na poddasze aby urządzić tam małe pomieszczenie z pralką ( pralnię - choć to za duże słowo ) była by pralka i ewentualnie niewielka umywalka (bez WC) , czy od strony technicznej-hydraulicznej wodno-kan. jest to jakiś większy problem? oczywiście będzie to pomieszczenie dokładnie nad łazienką czyli wyobrażam sobie że wystarczy tylko pociągnąć piony o piętro wyżej ? jest to budynek w stanie surowym, 3 kondygnacje, niestety w tym pomieszczeniu niebędzie wywietrzników, tylko okno dachowe na całe poddasze ale mam nadzieję że niebędzie dla samej pralki potrzebne ?