rury
Dodane przez Arecki dnia Marzec 04 2018 11:47:04
inwestor ma dobry ciąg w kominie z kratką wentylacyjną w łazience i albo brak drugiego komina albo równiez dobry ciąg w tym drugim. Jednocześnie za mały dopływ powietrza z kratek wentylacyjnych,za mały przekrój, a jeśli mechaniczna to za mało. Z tego co wiem to inwestor kupił dom bez żadnego kanału ani spalinowego ani wentylacyjnego. Dopiero firma budowlana która robiła wykończeniówkę dostawiła kanały do kominka, do kotła kondensacyjnego również dobudowany na zewnątrz. Natomiast wentylację zrobili z rur karbowanych chyba "100" umieszczonych pod sufitem podwieszanym.
WC od pionu kanalizacyjnego ok 40cmm, spadki zachowane napuszczona cała wanna, brodzik, umywalka i WC woda zchodzi ok.
Wladek
Odpowietrzenie na dachu zakończone orginalnym elemenyem takim jak dachówki nie wiem jak to się fachowo nazywa taki grzybek na równi z kalenicą.
Wega
Sądzę że problem może dotyczyć zakłucenia pracy wentylacji w całym domu. Rewizja jest szczelna w garażu, brak kratki ściekowej w garażu. Odpowietrzenie kanalizacji działa jako wywiew dopiero przy otwarciu bramy garażowej.
Wentylacja w domu jest grawitacyjna.
Zapomniałem odpływ z kanalizacji jest odprowadzony do przydomowej oczyszczalni. Na zewnątrz wystają trzy rury pomarańczowe o średnicy ok 50cm i w garażu jest urządzenie chyba pompka prawdopodobnie chodzi o napowietrzenie. Napewno będziecie wiedzieć o co chodzi. Może to też ma jakiś wpływ na to że jast w łazience przykry zapach. Inwestor mówił że kiedyś z tych rur wydostawała się czarna piana na zewnatrz.
Serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie i porady http://naprawa-kanalizacji.pl/mechaniczne-udraznianie-rur/
Stąd wyciąga z rury. Gdzieś o tym czytałem. Sprawdź wodę w kolanku w garażu - prawdopodobnie jej nie będzie, bo wysysa ją wentylacja. Za boga nie pamiętam jednak co miało być tego przyczyną i jak to należało rozwiązać. Przeszukam muratory i jak znajdę to dam znać. instalacja sanitarna (kanalizacyjna) w budynku jest instalacją szczelną i nie ma (nie może mieć!!!) żadnego powiązania z wentylacją w budynku. Jedynym otworem tej instalacji jest rura wywiewna na dachu. Otwarcie jakichkolwiek drzwi, okna itp. nie może mieć wpływu na "cug" tej instalacji. Jeżeli tak się dzieje, to oznacza że jest źle wykonana. Składa się z pionu głównego z rurą wywiewną na dachu, odgałęzień do przyborów z syfonami wypełnionymi wodą, które blokują przedostawanie się "zapachów" do pomieszczeń. Tyle w prostych słowach. Najprostszy schemat choćby taki:

obawiam się, że analizowanie tego problemu pod kątem zakłócenia pracy wentylacji w całym budynku, będzie tylko stratą czasu. Radzę sprawdzić jednak instalację kanalizacyjną... dokładnie
Może być też dobry ciąg w łazience i pełne drzwi do niej, to będzie ciągnąć z rury.
Otwórz okno gdzieś w pokoju i drzwi do łazienkii. Zrób jeszcze raz doświadczenie z dymem.