instalacje
Dodane przez Arecki dnia Marzec 04 2018 11:43:30
Nie wykonywałem instalacji kanalizacyjnej tylko grzewczą. Inwestor jest ok. więc troszkę mi go szkoda. Miał dużo problemów w związku z budową i jeszcze więcej poprawek.
Ma problem z przykrym zapachem z kanalizacji w łazience na piętrze. Otóż pod brodzikiem, wanną, umywalką są prawidłowo zamontowane syfony, WC podwieszany Geberit odpowietrzenie "100" wyprowadzone nad dach.
Dziś wpadłem na pomysł demontażu miski WC i sprawdzenie odpowietrzenia. Okazało się że odpowietrzenie zamiast wyciągać - pcha do łazienki (odwrócony ciąg). Gdy podnieśliśmy bramę od garażu na pełne otwarcie ciąg się wytworzył. Jest nawiew do garażu lecz mimo zamkniętej bramy ciąg się traci. Działa tylko przy otwartej bramie. Myślę że budynek jest za szczelny i brak jest odpowiedniego rozwiązania wentylacji. Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Jak to można rozwiązać ?. Inwestor już mieszka i nie chce metodą prób i błędów szukać rozwiązania. Czy zlecenie firmie która zajmuje się wentylacją po odpowiednich wyliczeniach nie wiem może projekcie pomogłoby rozwiązać ten problem. Czyli zasysa wodę z syfonu hmmmmmm coś nie tak z kanalizą a wyprowadzona rura wywiewna nad dachem jest szerza od rury wentylacyjnej która jest podłączona do kanalizacji?Pion kanalizacyjny 100, trójnki 100/100/100 do WC i odpowietrzenie też 100. Nie zasysa wody z syfonu WC natomiast po spłukaniu pecheżyki powietrza idą w stronę łazienki.Może za nisko jest wywiew na dachem, lub zawirowania powietrza nad kalenicą wpychają do kanalizacji powietrze? Może przedłużysz mu wylot nad dachem dla sprawdzenia?Nie rozumiem zdania " Działa tylko przy otwartej bramie." Wentylacja kanalizacji nie ma nawiewu tylko wywiew, jest szczelna. Jeżeli pojawia się cug po otwarciu bramy, znaczy że tu leży problem. Gdzieś jest nieszczelność, może na rewizji w garażu jeśli taka jest, może w garażu jest kratka ściekowa?
Po zdemontowaniu miski WC wpuściliśmy dym do rury odpływowej i zamiast wyjść odpowietrzeniem nad dach wrócił z powrotem do łazienki. Dlaczego? Odpowietrzenie zachowuje sie jak nawiew.