budowa
Dodane przez Arecki dnia Listopad 07 2016 23:12:39
gdyż jeśli to nie jest prowokacja, oznacza że pisząc post nr 1, dobrze odrobiłeś pracę domową Jeszcze przemyślałem temat i jeśli dom pasywny, naprawdę wymaga bardzo niewiele energii do ogrzania, to może zrezygnować jednak z gazu ziemnego, na rzecz LPG propan / butan, w sumie po co mam płacić gazowni za przyłącze, opłay stałe i inne pierdoły, www jak mogę powiedzmy / Link może raz w miesiącu podłączyć butlę do układu

Co do pisania merytorycznego, o obawiam się że raczej merytoryczne nie jest, może sprawia takie wrażenie, gdyż jestem inż. ale z zupełnie innej dziedziny niepowiązanej z budownictwem a tu poruszam się po omacku po przeczytaniu kilku publikacji na ten temat.

Zielony żywy dach to marzenie, jeśli urzędasy odmówią mi budowy takiego domu, to zbuduję "tradycyjny" dom pasywny
Stad moje wątpliwości, bo piszesz merytorycznie, jakby czasem aż nazbyt.

Niemniej temat Twojej koncepcji ( tutaj na forum ) jest nowy, świeży i choć ostatnio nie pisuję, to 'Czytuje" i teraz się odezwałem.

Rozszerzona zawartość newsa
Jeżeli chcesz projektu z zielonym dachem to zwróć się do pracowni dostali już za coś takiego nagrody. Chociaż obawiam się że z tym budżetem to do nich nie masz po co iść. Mnie osobiście olali, ale ty może zainteresujesz ich na tyle że się za to wezmą.
Do wcześniejszego postu: są inne rośliny, niekoniecznie wierzba. Brzózki mają wady - długo trzeba czekać na przyrost masy, a do wycięcia potrzebne są zezwolenia.
W dalszym ciągu uważam że z taką działką wystarczy zbudować dom średnioocieplony i niezbyt wyśrubowanymi oknami. A fragment działki przeznaczyć na uprawę perzu energetycznego, miskanta czy ślazowca ( wtedy jeszcze możesz zacząć handlować miodem).
Jesteś wtedy niezależny energetycznie bez budowy różnych wątliwych sprawnościowo urządzeń i w dodatku chimerycznych