uzasadnienie
Dodane przez Arecki dnia Listopad 07 2016 23:10:35
Każde rozwiązanie może mieć uzasadnienie ekonomiczne, bądź chęć urzeczywistnienia marzeń, co też nie musi iść w parze z LTV .
Jeśli zaprojektować całość rozsądnie, np. budowę wieży połączyć z kosztem budowy komina do kominka oraz Link warunkami terenowymi i patio na dachu wspomagające wieżę, przemyśleć działanie całego systemu to może mieć to sens. Niemniej patrząc na polskie PZP i budżet autora, słabo to widzę :-/

Np. moja lepsza połowa wymyśliła sobie rozwiązanie, które nijak się ma ekonomicznie, ale "się komponuje" i "ładnie wygląda", stąd znalazłem rozwiązanie wspomagające akumulacyjność systemu i zbliżyłem się kosztami do "zera" w procesie inwestycji.
Ważne, że samopoczucie jet OK
trzeba najpierw zacząć od tego co faktycznie chcemy osiągnąć ...
albo budujemy tak budynek aby maksymalnie obyć się bez jakiejkolwiek energii do podtrzymania jego "funkcji życiowych"...
albo pchamy wszelakie nowinki techniczne które chętnie przyjmą każdą ilość dostarczonej energii a w zamian dadzą nam iluzję oszczędności .
Gdyby autor w pierwszych słowach napisał "mam wizje i marzenie..." ( to bym zapytał, czy jeździ do Czech do apteki i mnie zaprosi na imprę ) i wówczas odpowiedziałbym - rób to!
Ale autor pisze o budżecie, stąd adekwatnie odpisuję.
Na imprę nie koniecznie liczę.

Pozdrawiam ciepło w ten wiosenny mroźny wieczór
Rozszerzona zawartość newsa
Nie jest to żadna prowokacja oczywiście... Po porostu wykorzystanie i przetworzenie informacji znalezionych w sieci.
Dlatego dałem wątek na tym forum, by zderzyć się z rzeczywistością.... i wcale mnie nie przerażają wpisy o moim wydumanym marzeniu.no i nie zamierzam być całe życie ogrodnikiem jeśli chodzi o wierzbę energetyczną, pozatym ta roślina mi się strasznie nie podoba wizualnie... krzaki jakieś wiem, że sadzenie tej rośliny może było by ekonomicznie uzasadnione, ale dla mnie jest nie do przyjęcia... więc wolę posadzić brzózkę, która może za 20 lat dostarczy mi energii.


z moich informacji wynika, że pompa ciepła nie ma sensu przy domu pasywnym... jest zbyt wydajna na dom pasywny to raz, dwa koszt inwestycji jest tak wysoki, że nawet w optymistycznych warunkach jeśli się zwróci w ciągu 15 lat to w tym czasie koszty obsługi awarii czy obsługi przewyższą zyski z oszczędności... poza tym trzeba zastosować ogrzewanie podłogowe, czego chcę uniknąć, bo raz koszty instalacji, dwa w wypadku awarii jest tragedia... rozbierać podłogę itp.

Co do odzysku ciepła ze ścieków, też się nad tym zastanawiałem, ale nie wiem dużo o tej technologii... a szczególnie zysk / kost.

Pozatym w większości nie klimatyzacje Warszawa rozumiem twoich wypowiedzi, bo są skrótowe oznaczenia rozwiązań...

Odpowiem dziś na kilka zdań, bo już klimatyzacje Warszawa nie jestem w stanie przetwarzać informacji

Po pierwsze, proszę wszystkich o nie używanie skrótów, bo nie jestem biegły w budownictwie i ciężko mi odszyfrować zdania z kilkoma skrótami