zawory
Dodane przez Arecki dnia Listopad 24 2014 00:36:27
Zbiornik z tworzywa 1000l po koncentracie napojów który już mam. W nim małe zakręcane pojemniki z woskiem. W zbiorniku woda o ciśnieniu zero, układ otwarty, wymiennik, pompa, zawór z siłownikiem odcinającym PCi. Zbiornik nie zajmuje aż tak dużo miejsca 1x1x1m. Jako wosk - olej potny, cena ok 2,5kplz/tonę. Zaolejenie kilkanaście procent. Ciepło topnienia 44 st C.
Post#2252 24 Lip 2011 15:22 Re: Pompa ciepła - działanie, eksploatacja - połączenia z innym
To teraz zastanów się jaka będzie temperatura skraplania przy ładowaniu zasobnika i pewnie okazuje się , że koszty ładowania z powodu niskiego COP będą wyższe niż koszty normalnego ogrzewania w drogiej taryfie.Pewny skutek to podłogówka z grubą wylewką.W akumulatorze woskowym przestrzenie wypełnione woskiem są bardzo cienkie , a powierzchnia wymiany ciepła ogromna .
Wszelkie połączenia skręcane są mniej pewne niż twarde lutowanie. Z drugiej strony skręcane ułatwiają serwisowanie . Z trzeciej strony to lutowanie wymaga pewnej wprawy - to dużo trudniejsze niż lutowanie cyną, szczególnie trudne jest lutowanie wymienników . "Profesjonalne" rozwiązanie są lutowane, ale często nie mają nie tylko zbiorniczka skroplin , czy zaworu elektromagnetycznego. Zamówię próbkę żeby pomierzyć ciepło utajone i ciężar/objętość. To jest jako opcja dodatkowa, najpierw sprawdzę tam gdzie najchłodniej (poddasze) klimakonwektor. I jeszcze parę pytań, czy elektrozawór na lutowanie, to samo filtr, gdzieś się spotkałem że ktoś zastosował filtr na połączenie skręcane. Czy zbiornik jest konieczny, też się spotkałem że ktoś zastosował duży filtr jako takie jakby naczynie wyrównawcze. Jeśli tak, to jak umiejscowić żeby nie łapał oleju. Wymienniki lepsze na lutowanie ale pewnie większe ryzyko rozlutowania czy mogą być skręcane.