dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacja wentylacja
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
systemy VRV
klimatyzacja serwerowni
systemy VRV
wentylacja a ekologia
klimatyzacja montaz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 8
Najnowszy Użytkownik: DeLelep2412
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zbiornik z tworzywa 1000l po koncentracie napojów który już mam. W nim małe zakręcane pojemniki z woskiem. W zbiorniku woda o ciśnieniu zero, układ otwarty, wymiennik, pompa, zawór z siłownikiem odcinającym PCi. Zbiornik nie zajmuje aż tak dużo miejsca 1x1x1m. Jako wosk - olej potny, cena ok 2,5kplz/tonę. Zaolejenie kilkanaście procent. Ciepło topnienia 44 st C.
Post#2252 24 Lip 2011 15:22 Re: Pompa ciepła - działanie, eksploatacja - połączenia z innym
To teraz zastanów się jaka będzie temperatura skraplania przy ładowaniu zasobnika i pewnie okazuje się , że koszty ładowania z powodu niskiego COP będą wyższe niż koszty normalnego ogrzewania w drogiej taryfie.Pewny skutek to podłogówka z grubą wylewką.W akumulatorze woskowym przestrzenie wypełnione woskiem są bardzo cienkie , a powierzchnia wymiany ciepła ogromna .
Wszelkie połączenia skręcane są mniej pewne niż twarde lutowanie. Z drugiej strony skręcane ułatwiają serwisowanie . Z trzeciej strony to lutowanie wymaga pewnej wprawy - to dużo trudniejsze niż lutowanie cyną, szczególnie trudne jest lutowanie wymienników . "Profesjonalne" rozwiązanie są lutowane, ale często nie mają nie tylko zbiorniczka skroplin , czy zaworu elektromagnetycznego. Zamówię próbkę żeby pomierzyć ciepło utajone i ciężar/objętość. To jest jako opcja dodatkowa, najpierw sprawdzę tam gdzie najchłodniej (poddasze) klimakonwektor. I jeszcze parę pytań, czy elektrozawór na lutowanie, to samo filtr, gdzieś się spotkałem że ktoś zastosował filtr na połączenie skręcane. Czy zbiornik jest konieczny, też się spotkałem że ktoś zastosował duży filtr jako takie jakby naczynie wyrównawcze. Jeśli tak, to jak umiejscowić żeby nie łapał oleju. Wymienniki lepsze na lutowanie ale pewnie większe ryzyko rozlutowania czy mogą być skręcane.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jesli dasz kociol odpowiedni do 2 kondygnacji na raz, a bedziesz ogrzewal tylko pietro, to taki kociol bedzie nie ekonomiczny i w ciagu 2-3 lat zmarnujesz wiecej paliwa niz roznica kosztow zakupu malego kotla i po paru latach wymiana na wiekszy. Dokładnie nie znam przepisu, ale znajomy kupił mieszkanie w szeregowcu i okazało się, że nie może mieć kominka,bo na parterze pomieszczenie było za małe (poniżej 30mkw). Jest to w prawie budowlanym dokładnie określone. Jeśli jednak będziesz miał kominek, polecam rozprowadzenie ciepłego powietrza. Mam to u siebie. Turbina załącza się dzięki termostatowi, więc uruchamia się gdy jest dostatecznie ciepłe powietrze i wyłącza się gdy stygnie ( nie pompuje zimnego). Trochę turbina szumi, ale idzie się przyzwyczaić. Za dnia jej nie słychać. U mnie to sprawdza się. Zresztą w USA tylko tak są ogrzewane domki i mieszkania
Poza tym przy zbyt duzym kotle, bedzie wieksze ryzyko zagotowania wody w ukladzie i zadzialania ukladu schladzajacego. Wróciłem właśnie z "placu budowy" ze szkicami, ale niestety chwilowo AutoCad360 odmawia współpracy. Na tę chwilę mam szkic poglądowy, który w sumie najlepiej obrazuje o co chodzi. Na drugim szkicu rozrysowałem sobie jak mogłyby przebiegać trasy z rurkami. Miejsce ich ułożenia narzuca raczej krzywizna stropu (długa historia). Kolega pytał też o ten brakujący fragment ściany między salonem (centrum kondygnacji), a pomieszczeniem z obniżoną o 50cm posadzką. Tam ściany jako takiej nie będzie, poza tym fragmentem, który ma 50cm. Z racji niestety niewielkiego pomieszczenia i oszczędności miejsca myślałem o kominku wolnostojącym czeskiej Thormy, podobają mi się i żonie też no i są wersje AQUA z płaszczem 4kW. Decydując się na rozprowadzenie trzeba zabudować wkład no i nie można rozprowadzać ciepła do łazienki. Za to na płaszcz trzeba uważać latem czy jesienią albo wiosną żeby nie zagotować wody no i żywotność płaszcza straszą, że niska więc jestem już całkiem głupi. Instalacja to najmniejszy problem, lokale są w fazie dziury w ziemi i zmiany w projekcie na etapie budowy bezproblemowe po 1 i 2 opcję + oczywiście doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka.
Jesli zrobil bys rysunki rzutu budynku z boku lacznie z dachem, oraz przekroj przez te obnizone posadzki wzdluz linii zaznaczonych na czerwono, A-B i C-D, to sprobuje zrobic schemat CO, ktory mozna by pozniej przedyskutowac jesli beda w nim punkty ktore ci nie pasuja, lub koliduja z jakimis pozniejszymi detalami wykonczenia."
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacjaJestem w trakcie budowy domu 140 m2 w 3 strefie klimatycznej i blisko 2.Dom parterowy 12cm wełny na ścianach ,20 styropianu góra i dół,okna też pewnie będą ciepłe.W projekcie jest wpisany piec na eko-groszek 12kW gdyż chyba mniejszego nie ma.Planuję instalację rekuperatora lecz nie ma jej w projekcie.To co zdążyłem się zorientować w temacie to montując w całym domu podłogówkę mogę myśleć o pompie ciepła.A teraz do sedna sprawy a mianowicie mam kolegę który zajmuje się chłodnictwem i może pomóc złożyć te klocki w całość.Nie ma on niestety doświadczenia jeśli chodzi o układy z wymiennikami płytowymi. Z tego co czytałem w tym wątku to jest tu kilka osób biegłych w temacie a i jest jeden producent pomp ciepła i do was mam pytanie:czy robił ktoś PC na czynniku R134a?Pytam gdyż mogę kupić nową sprężarkę ZH26 która przy zastosowaniu R134a według katalogu miałaby około 7,5kW.
Gdyby udało mi się uzyskać zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 50W/m2 potrzebowałbym PC o mocy maks.7-7,5kW licząc z cwu czyli byłoby git.
Jakiej wielkości wymienniki byście zastosowali do tej konfiguracji?Jaki zawór rozprężny i z jaką dyszą ?Czy na R134a też jest potrzebny wymiennik regeneracyjny? I to na razie tyle jeśli chodzi o pompę ale mam jeszcze kilka pytań odnośnie reszty.
Miejsca mam na kolektor dolnego źródła sporo lecz niestety teren jest piaszczysty a wód gruntowych chyba brak.Podczas kopania pod przyłącze wody pojawiały się miejscami warstewki gliny ale bardzo cienkie.Teren chyba jest mało energetyczny jak dla PC ale po rozrysowaniu kolektora z czterech nitek rury fi 32 po 100m co 1 metr rozstawu zostało mi a w zasadzie to nie zostało miejsca na piąta nitkę.Przy czterech nitkach kolektor zajmuje około 500m2 działki.Musiałbym zrobić studzienkę zbiorczą i do kotłowni podciągnąć już grubszą rurą jakieś 18m tylko jaką 40 czy 50 mm? Czy to może wystarczyć dla mocy chłodniczej około 5,5kW? Czy pompa Wilo TOP S25/7 da radę przetłoczyć ciecz niezamarzającą w odpowiedniej ilości do wydajności PC ?Znalazłem kilka DTR pomp fabrycznych i tam przepływy dla glikolu kształtują się na poziomie 1500-1700l/h oraz 1000-1100l/h dla wody grzewczej czy tego się trzymać?
Na podłogówkę planuję dać około 1300m fi16 co da 20 pętli po około 65m.
Dużo rzeczy potrafię zrobić sam więc zadaje dużo pytań więc proszę o wyrozumiałość.
Aha jeszcze jedno widziałem na stronie Hubomag (avatar chyba Bodziopl) że robią pompy na R134a i też mają dobrą wydajność.
Jeszcze jedno, czy zasobnik ciepłej wody firmy Galmet SGW (S)B300 z dwoma wężownicami o łącznej powierzchni 2,5m2 da radę współpracować z pompą o mocy 7kW.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wentylacja"Szybkiego obniżania temperatury wymagają owoce jagodowe. Najlepsze efekty schładzania truskawek uzyskuje się w tunelu z wymuszonym obiegiem powietrza, który pozwala na obniżyć temperaturę tych owoców z ponad 20°C do 0°C w ciągu 1,5 godziny. W takim zakresie temperatury chłodzenie bez wymuszonego obiegu powietrza trwa ponad 20 godzin. Dodatkowo warunki przechowywania truskawek można poprawić przez podniesienie w komorze (lub szczelnie okrywającą owoce pod folią) stężenia CO2 do 20% i utrzymanie temperatury 2°C." Tak więc wracamy do precyzyjnego określenia warunków brzegowych dla konkretnej komory i konkretnego produktu. Z powyższego cytatu wynika bowiem, że sporo zawyżyłeś temperaturę końcową przechowywania truskawek chyba, że po schłodzeniu do 8 st nie przechowujesz truskawek tylko następnego dnia dostarczasz do skupu. Agregat (typ) to sprawa wtórna. Najpierw precyzyjnie trzeba określić warunki by właściwie policzyć zapotrzebowanie na moc chłodniczą. 2 szt takich chłodnic byłyby chyba niezłym wyborem- blacha bodaj nierdzewna.
Lub cos z firmy Frigabohn.
Niech ci zresztą ktoś dobierze kto ci będzie sprzedawał.
Możesz zamontować mniejszy zestaw, wtedy jedna chłodnica(15-18 kW) ale nie osiągniesz szybkiego schładzania.
Znaczny wydmuch wentylatorów jest potrzebny, aby szybko "prześwietlić "towar.
Inaczej ma się sprawa w przypadku normalnego przechowywania.
Podałem ci wydajności tak na pałę, pewno trochę przesadzone, ale dokładnie może ci wyliczyć np. Pan E.Garbacz.
Możesz rozejrzeć się na alledrogo, bywają okazje używanych.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzator LG ARTCOOLNie miałam okazji doświadczyć jak sobie radzą akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym. Reklama zachwala, że akumulują ciepło do 800C i "wypuszczają" przez wentylatory tyle, ile potrzeba, żeby utrzymać zadaną temp.
Można by sądzić, że jeśli ani razu nie wypuści ciepła, to w kolejną noc nie pobierze energii, ale tak nie jest. Jedyna zaleta to indywidualny sterownik w każdym pokoju. Teraz mam problem z osiągnięciem temp. w skrajnym pokoju i włączyłam piec na 1kw. Od razu klimat się poprawił. Przynajmniej nie ma odczucia chłodu wentylacja. Zastanawiam się czy wykonawca nie rozminął się z doborem grzejnika na pokój 15x3=45m3.
W projekcie było wynegocjowane 120x60cm ale 3 panele!
Dał grzejnik z dwoma panelami, twierdząc, że to aż nadto. Teoria swoje, praktyka swoje. Tylko jak gadać z pewnymi siebie fachowcami? 3-panelowy grzejnik wygląda kolubryniasto, ale może pójdę w instalację drugiego grzejnika np. 60x90cm w zimnym kącie pokoju. Chyba , że znowu mnie przegada, ze tak się nie robi. Ech, fachowcy... nie mam do nich szczęścia ani argumentów. mój kocioł faktycznie nie hula w każdej minucie-robi takie cykle..później będzie czas to policze ile chodzi na ile przestaje kiedy sie załącza itd..
Ja mam bezprzewodowy ale mąż go na specjalną taśme do luster przykleił ze choćbym chciała na chwilę oderwac to pewnie odpadło by pół ściany
mój odczyt dziś 8:00 217.990 (dodam że od 5-7piec mial tryb komfort wentylacjiale chodził ciągle do 8 też bo w domu było 19st!!! ) a że mam dzis wolne postanowiłam go zostawić na caly czas zmniejszajac po 8:00 ustawienia pica na 48. Odczyt o 12:00 czyli 4 godziny : 219.202
w domu ciepło 21 stopni
zużycie przez 4 godziny (2stopnie w domu więcej) 1.21m3 0.30m3/h
od razu po odczycie tryb komfort zmieniłam... dałam na 20.5 bo bujał by dalej aż do 21.5 (gdzie pewnie jeszcze troche by to trwało zanim by dobił
porównując od wczoraj od 8 do dziś do 8 zużycie 4.76m3 24 godziny na godzine daje to 0.20m3 mysle to jest duża!oszczędnośc
przy tym ze piec wczoraj chodził od 14 do 22 przy piecu na 50
dziś od 5:00 piec na 50 (pewnie w nocy też sie włączał)
po 8:00 piec 48
do tego dochodzi wentylacja i podgrzanie ciepłej wody-mysle ze nie jest to zły wynik
dodam ze na dworze rano jest 0 w nocy ppewnie minus a w dzien +3
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
LG LIBEROBiuro/gabinet 18m2. Brak klimatyzacji i zgody wlasciciela na montaz czegokolwiek za oknem. Idzie lato i spedze je w tej klitce. Pozostaje kupic jakis przenosny klimatyzator.

Chce kupic cokolwiek. Ma byc tylko uzasadniona nadzieja by sprzet dozyl konca tego roku. Nic wiecej nie trzeba. Rure za okienko wyprowadzic dam rade. Miejsce na wylewanie wody tez jest.

Kierujac sie na Alledrogo by zapoznac sie z daleko-wschodznia mysla techncizna znalazlem takie wynalazki:

- CLIMA COMFORT 109 / 700zl
- HOMEBASE BTU 9000 / 600zl
- SAECO AC 8000 / 800zl
- TORELL 25R / 600zl
- CLATRONIC CL 3134 / 700zl

Chce kupic ktorys z nich. Proste pytanie - ktory wybrac? Pod koniec roku moge go nawet wywalic lub oddac komus potrzebujacemu. W grudniu wybuduja mi nowe biuro z normalna klimatyzacja...Prawda jest taka że raczej nic markowego z przenośnych znjdziesz:(
Tak że co kupisz to podziała do końca roku.
Poszukaj w razie "draki"coś blisko miejsca zamieszkania żeby można było szybko zareklamować ;)
Wydaje mi się im wyższą moc weźmiesz tym trwalsze będzie (rzadziej uruchamiać się będzie sprężarka)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacja informacje, które umożliwią klasyfikację konieczności stosowania odpowiednich procesów obróbki powietrza w serwerowni w zależności od rodzaju urządzeń które się w niej znajdują .
potrzebuje informacji na następujący temat:
-jakie parametry musi spełniać powietrze wewnątrz serwerowni
-kiedy możemy stosować klimatyzację bez nawilżania, a kiedy jest ono konieczne? Tzn jaki rodzaj klimatyzacji stosujemy, przy jakich urządzeniach znajdujących sie w serwerowni?
-kiedy możemy zastosować normalną klimatyzację a kiedy musimy juz użyć klimatyzacji precyzyjnej
-skąd wziąć te informacje-od producentów sprzętu?, jakaś norma, rozporządzenie itd?
Klimat w serwerowni powinien spełniać wymagania sprzętu zainstalowanego w obiekcie. Do doboru urządzeń przyjmuje się zazwyczaj 24 st C i 45 % ww. Jednak parametry te mogą się zmieniać w zależności od wymagań inwestora. Jeśli inwestor życzy sobie coś najtańszego i decyduje się na splity to na pewno nie jest to licząca się serwerownia. Poważne firmy wymagają utrzymywania ścisłych parametrów powietrza: np 22 +- 1 st. C i 50 +- 5% ww. Generalnie w każdej typowej serwerowni powinno się stosować nawilżacze. Jeśli chodzi o chłodzenie pomieszczeń podobnych do serwerowni czyli z jakąś małą crossownicą która nie emituje ciepła, w połączeniu z baterią UPS-ów to faktycznie może nie być potrzeby utrzymywania wilgotności w ścisłych ryzach. W prawdziwej serwerowni, ale bez nawilżaczy, po serwerach będą skakać iskry a chwilę później sprzęt będzie do wymiany. Wpisz ASHRAE w googlu - dowiesz się coś niecoś o tej organizacji. zdaje sobie sprawe z tego ze wilgotność powinna byc kontrolowana ze względu na elektorstatyke.
zadałem te pytania bo bardziej znam się na klimatyzacji jak na tych urządzeniach z serwerowni
Moja teza jest taka:
-bezwzględnie nawilżanie stosować klimatyzacja powinno się przy urządzeniach emitujących dużo ciepła ale przede wszystkim przy takich, które posiadają elementy mechaniczne tzn np dyski obrotowe. Chodzi właśnie o ten przeskok iskry, który mógłby nastapic przy zbyt dużej wilgotności. chyba że się mylę...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
montaż klimatyzacjiW trosce o zagwarantowanie prawidłowego funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji, oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Proponujemy, aby przeglądy urządzeń wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia awarii.

Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, oraz chłodniczych. Usługi świadczone przez naszą firmę obejmują również obszary z zakresu elektryki, energetyki i automatyki. Wykonujemy także pomiary instalacji elektrycznych.
Poniżej przedstawiamy charakterystykę naszego przeglądu konserwacyjnego:
wyczyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
wyczyszczenie oraz odgrzybienie filtrów,
odgrzybienie wymiennika ciepła, tacy ociekowej jednostki wewnętrznej,
sprawdzenie drożności oraz szczelności drogi odpływu skroplin,
sprawdzenie szczelności układu chłodniczego,
sprawdzenie ciśnienia czynnika chłodniczego,
sprawdzenie zamocowań elektrycznych, natężenia oraz napięcia,
wykonanie drobnych napraw (uzupełnienie izolacji itp)
rozruch oraz sprawdzenie poprawności działania urządzenia
udzielenie dokładnych wskazówek eksploatacyjnych oraz fachowej informacji o stanie technicznym klimatyzatora
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzator LENNOX klimatyzator stacjonarne składają się z dwóch elementów: umieszczonej na suficie kompaktowej jednostki wewnętrznej pełniącej też funkcję termostatu oraz umieszczonego na zewnątrz skraplacza. Zamknięty obieg powietrza oraz konstrukcja zapewniająca szczelne połączenie z jednostką wewnętrzna gwarantuje optymalną wydajność chłodzenia naszych klimatyzatorów sufitowych. Poza tym urządzenia te cechuje duży zasięg chłodzenia. Jeżeli ustawisz je na odpowiednią wydajność, przepływ schłodzonego powietrza odczuwalny będzie w całym pomieszczeniu. Oczywiście nasze klimatyzatory stacjonarne oprócz chłodzenia dodatkowo czyszczą i osuszają powietrze. Są one wyposażone w specjalny filtr usuwający szkodliwe zanieczyszczenia i pyłki jak też pochłaniający nieprzyjemne zapachy.

Energooszczędny system chłodzenia i ogrzewania
Klimatyzatory poza chłodzeniem mogą również funkcjonować jako pompy ciepła, to znaczy dogrzewać dom w chłodniejszych porach roku. Podobnie jak w przypadku chłodzenia pobór energii przy tym sposobie ogrzewania jest stosunkowo niski. Szczególnie wiosną i jesienią, zanim włączysz centralne ogrzewanie, możesz w łatwy i oszczędny sposób używając klimatyzatora dogrzewać mieszkanie lub biuro. To jeszcze jeden dowód na to, że model sufitowy klimatyzatora stanowi idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, takich jak pokoje dzienne, sypialnie, twoje biuro lub na przykład gabinety lekarskie.

BUDOWA
Urządzenie składa się z:
jednostki zewnętrznej zawierającej skraplacz z bardzo cichym wentylatorem osiowym, wykonanej z blachy ocynkowanej oraz elementów z powłokami antykorozyjnymi, jak również wyposażonej w osłonę zaworów, jednostki wewnętrznej o nowoczesnej konstrukcji, przeznaczonej do zawieszenia w suficie podwieszanym, sterowania zimowego dostępnego we wszystkich urządzeniach, które umożliwia pracę urządzenia w trybie chłodzenia przy temperaturach zewnętrznych od –15 °C.
pilota zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD.

KOMFORT
Wentylator osiowy z trzystopniową regulacją prędkości obrotowej dla obniżenia poziomu hałasu. Łatwy w utrzymaniu filtr o dużej trwałości, wychwytujący drobne cząsteczki zanieczyszczeń. Pobieranie świeżego powietrza w celu zapewnienia higieny i komfortu.


Czterokierunkowy wypływ powietrza z jednostki wewnętrznej zapewnia równomierny nawiew i rozkład temperatury w pomieszczeniu. Wyjątkowo kompaktowa obudowa umożliwia montaż jednostki w suficie podwieszanym, oraz dopasowanie do standardowych modułów architektonicznych. Skrzynka elektryczna umieszczona wewnątrz urządzenia ułatwia montaż i serwisowanie kasety w każdym rodzaju sufitu.

Szeroki kąt kierownic nawiewu powietrza zapewnia działanie bez przeciągów. Montaż kaset w suficie pozostawia maksimum miejsca na podłodze i ścianach na meble i inne wyposażenie pomieszczeń.
Klimatyzatory Lennox zostały wyposażone w system dystrybucji powietrza wykorzystujący energię zawartą w powietrzu. Maksymalne zbliżenie strumienia powietrza do płaszczyzn poziomych (sufitu przy chłodzeniu i podłogi przy grzaniu) powoduje, że osiągnięto rozkład temperatur bliski ideałowi, a przy tym całkowicie wyeliminowano zjawisko przeciągu.
SYSTEM CICHEGO PRZEPŁYWU POWIETRZA
Duża średnica wentylatora gwarantuje cichą pracę urządzenia, zapewniając wysoki przepływ powietrza przy niskiej prędkości obrotowej.

ZDALNE STEROWANIE
Pilot zdalnego sterowania w podczerwieni umożliwia programowanie włączania/wyłączania urządzenia oraz wprowadzanie poleceń. Dane (temperatura, tryb pracy, prędkość wentylatora, itp.) są wyświetlane na czytelnym ekranie, co dodatkowo ułatwia obsługę.


Najwyższa klasa energetyczna
Dzięki zastosowaniu wydajnych sprężarek i optymalnie dobranego do nich czynnika chłodniczego, współczynnik EER kwalifikuje urządzenia w najwyższych klasach energetycznych wg EUROVENT, w znacznym stopniu redukując zużycie energii elektrycznej.
Łatwe czyszczenie
Łatwy demontaż maskownicy czołowej jednostki wewnętrznej umożliwia mycie go pod bieżącą wodą.
Osłona zaworów serwisowych
Praktyczna osłona zaworów serwisowych zabezpiecza je przed mechanicznym uszkodzeniem.

Parametry techniczne:
Kolor biały
Wydajność chłodzenia BTU/h 9000
Wydajność chłodzenia kW/h 3,5
Wydajność ogrzewania kW/h 3,8
Powierzchnia chłodzenia m3 90
Zużycie pradu kW - ogrzewanie 1,16
Zużycie prądu kW - chodzenie 1,2
Przepływ powietrza m3/h (jednostka wew.) 680/600/400
Poziom głośności jedn. wewn. dB 40/38/35
Poziom głośności jedn zewn. dB 43
Ilość kondensowanej wody l/24 h 24
Sterowanie pilot
Wymiary jedn. wewnętrzna (HxLxD) mm 254x580x580
Panel dekoracyjny (HxLxD) mm 30x650x650
Wymiary jedn. zewnętrzna (HxLxD) mm 780 x 540 x 250
Waga jedn. wewn/zewn kg 21/44
Certyfikat CE
Czynnik chłodniczy R 410 A
Klasa energetyczna D
Długość przewodów łączących jednostki m
25
Parametry pracy (chłodzenie/grzanie) min-max st. C 45 - (-15)/24 - (– 7)
Główne funkcje jednostki:

5 trybów pracy: automatyczny, chłodzenie, grzanie, osuszanie, wentylator
AUTORESTART – zapamiętywanie nastawów przy zaniku napięcia
3 prędkości pracy wentylatora w trybie chłodzenia lub grzania
Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a
TIMER – programowanie czasowe
SWING - wahadłowy ruch lamelek
Efektywne oczyszczanie powietrza
2 stopniowe filtrowanie powietrza
Szybkie chłodzenie i ogrzewanie
SLEEP – nocny tryb pracy
Programowany timer
Wbudowany pakiet do pracy całorocznej
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WentylacjaZapotrzebowanie na wentylację jest różne w zależności od sposobu korzystania z danego pomieszczenia. Kiedy nikt w nim nie przebywa, wentylacja nie musi działać intensywnie. W przypadku pod się, że jest to ilość wystarczająca, aby powietrze w pomieszczeniu było wolne od zanieczyszczeń emitowanych przez materiały budowlane i wykończeniowe, a także od wydychanego dwutlenku węgla i wilgoci emitowanej przez ludzi.
Specyficzne (wyższe) parametry przepływu powietrza określane są zgodnie z przeznaczeniem danego pomieszczenia, np.: klasa szkolna, sale konferencyjne, kuchnie, łazienki i wnęki kuchenne.
Kiedy w domu organizowane są przyjęcia, na które przychodzi wielu gości wentylacja powinna być jeszcze bardziej wydajna.
Jeśli chcemy zwiększyć komfort kontroli wentylacji, można wybrać automatyczną regulację poprzez czujniki, które umożliwiają precyzyjny dobór parametrów. Celem jest pełna kontrola wentylacji we wszystkich możliwych warunkach: wymagana ilość zużytego powietrza pobierana jest z danych pomieszczeń, a odpowiadająca jej ilość świeżego, przefiltrowanego i ogrzanego powietrza z zewnątrz jest jednocześnie nawiewana do środka (bez wywoływania przeciągu)
Zawory wentylacyjne warto umieszczać w pomieszczeniach w środkowej części budynku. Ułatwia to również instalację i potencjalną izolację przewodów wentylacyjnych. Z drugiej strony, jeśli zawór umieszczony jest na zewnętrznej ścianie i uwzględni się długość strefy zaworu nawiewowego, możliwe jest zredukowanie przeciągu na parterze spowodowanego unoszeniem się prądów powietrza. Umieszczenie zaworu w strefie centralnej poprawia również wskaźnik wydajności cyrkulacji powietrza.
W przypadku zaworów umieszczanych w pomieszczeniach mieszkalnych, maksymalny przepływ powietrza przypadający na jeden zawór wynosi 15 l/s. Przy takim przepływie utrzymany jest również wymagany poziom hałasu. W projekcie systemu, ciśnienie za zaworem powinno wynosić maksymalnie 30÷40 Pa, natomiast zalecane ciśnienie wynosi około 10÷20 Pa. Dzięki zaworom utrzymane zostaną większe przepływy powietrza również podczas bardzo intensywnej wentylacji, a jednocześnie zapobiegnie to wydawaniu przez zawory przysłowiowych „świstów”. Jeśli w danym pomieszczeniu konieczna jest wentylacja, w przypadku której przepływ powietrza przekracza 15 l/s konieczne jest zastosowanie kilku zaworów oraz wyrównanie przepływu powietrza
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
belki chłodząceSufit podwieszany może pełnić funkcję nie tylko maskującą. Zastosowanie technologii indukcyjnych belek chłodzących pozwala na wykorzystanie go jako systemu wentylacyjnego i regulującego temperaturę, klimatyzacji.
Sufity chłodzące składają się z perforowanych, metalowych paneli oraz umieszczonych ponad ich powierzchnią belek chłodzących, w których czynnikiem chłodzącym jest przepływająca w instalacji woda lodowa o parametrach 14/17oC lub 15/18oC. Zasada działania indukcyjnej belki chłodzącej opiera się na metodzie chłodzenia, która wykorzystuje grawitacyjny przepływ powietrza. Ciepłe powietrze opływające belki oziębia się, a ponieważ jest cięższe opada. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu cyrkuluje. Zjawisko to zachodzi w sposób ciągły. System zapewnia dużą wydajność, wywołując jednocześnie przepływ powietrza o małej prędkości i zapewniając niewielką różnicę temperatur pomiędzy górnymi i dolnymi partiami pomieszczenia. Cechy te są bardzo istotne dla użytkowników. Belki chłodzące mogą wykorzystywać tylko powietrze znajdujące się w pomieszczeniu - nazywane są wtedy pasywnymi. Mogą także wykorzystywać dodatkowo świeże powietrze dostarczane z zewnątrz przez system wentylacji - są to belki aktywne. W przypadku belek z nawiewem powietrza zewnętrznego mamy do czynienia ze zjawiskiem indukcji, dzięki któremu bezpośrednio pod belką powstaje podciśnienie i dodatkowe zasysanie powietrza z pomieszczenia do wnętrza belki, schładzanie jest więc bardziej intensywne. Zjawisko to pozwala na kilkakrotne zwiększenie wydajności belki. Powietrze jest schładzane podczas przepływu przez baterię lamelową, składającą się z aluminiowych kołnierzy z wewnętrznymi miedzianymi kanałami, którymi przepływa woda. Ciepło z pomieszczenia wchłaniane jest przez aluminiowe lamele i przekazywane dalej poprzez obieg wodny do chłodziarki. Zastosowanie belek chłodzących zapewnia bezpośrednią wymianę ciepła przez promieniowanie długofalowe pomiędzy zimnymi powierzchniami belki i ciepłymi powierzchniami pokoju. Tą drogą może być wymieniane do 35% ciepła.
Konstrukcja sufitu, mimo małych wymiarów zewnętrznych panelu, zapewnia wysoką efektywność chłodzenia. Dysze wydmuchujące powietrze wentylacyjne skonstruowano w taki sposób, by wykorzystać zjawisko Coandy - przyleganie strugi powietrza do powierzchni, wzdłuż której jest nawiewane. W tym wypadku szczelina nawiewna oraz dysze belki są tak ukształtowane, aby powietrze nawiewane przylegało do sufitu. Dzięki temu chłodne powietrze jest rozprowadzone na dość dużą powierzchnię sufitu. Pozwala to na uniknięcie zjawiska opadania powietrza w jednej strudze, o temperaturze znacznie niższej niż w pomieszczeniu, co zapewnia, że osoby przebywające w nim nie odczuwają przeciągu. Zewnętrzne elementy perforowanych sufitów chłodzących pełnią funkcję otworów wlotowych powietrza, przez które dostaje się ono z boków i dociera do górnej części belki chłodzącej. Bardzo mała prędkość ruchu powietrza w obszarze pod perforowanym sufitem chłodzącym wynika właśnie z tego, że rozchodzi się ono poprzez ten sufit.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


to co jest dobre w klimatyzacja i wentylacja Warszawa

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu