dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacja wentylacja
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
systemy VRV
klimatyzacja serwerowni
systemy VRV
wentylacja a ekologia
klimatyzacja montaz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 8
Najnowszy Użytkownik: DeLelep2412
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
problem w tym, że ten kominek koza ma taki ażurowy postument, że rurę od dołu będzie widać. dlatego wolałam od tyłu podejść, ale wtedy musiałabym kanałem płaskim w porothermie jakoś zejść w dół i przez płytę?ogień z biopaliwa jest zupełnie inny, taki niebieskawo-niewidoczny, więc odpada. do tego ja mam 3 ha ziemi z której mam własne drewno. naprawdę lubię czasem rozpalić, to taki atawizm pewnie... ogień z biopaliwa jest zupełnie inny, taki niebieskawo-niewidoczny, więc odpada. do tego ja mam 3 ha ziemi z której mam własne drewno. naprawdę lubię czasem rozpalić,Link to taki atawizm pewnie... No właśnie jak ciągniesz pod domem, to masz izolację rzędu 20cm styropianu.wg obrazku nie ma żadnej izolacji między zimnym powietrzem a pomieszczeniem. nie pokazuje tego a opis gdzie daje izolację jest niejasny IMO - ale nawet jakby, to będą tu góra pojedyncze centymetry izolacji. Jeśli wybierasz wariant pod podłogą to masz zimne powietrze pod izolacją , na przyłączu do piecyka [ kominka] na poziomie podłogi zakładasz szczelną przepustnicę która całkowicie eliminuje przepływ zimnego powietrza od dołu przez piecyk gdy nie palisz w nim . a możesz powiedzieć gdzie się taką przepustnicę kupuje i na którym etapie się ją montuję? czy gdybym jednak chciała iść pod płytą ale wyjść przy ścianie i podejść do mojego kominka od tyłu - względy czysto estetyczne - to też da się taką przepustnicę zastosować? taka przepustnicę kupisz w każdym większym sklepie budowlanym, Castorama, Leroy itp, allegro. Jest to kawałek rury o średnicy ok 12 cm, z klapką w środku, od niej odchodzi linka w pancerzu którą się prowadzi do domu. Montowane na zewnątrz domu, przy wlocie powietrza do kominka. Obie firmy mają takie samo rozwiązanie, sprawdzałem. W specyficznych warunkach domu pasywnego lepiej od kominków na drewno czy pellet sprawdzają się biokominki. Ich niewielka moc jest w tym przypadku zaletą, bo zmniejsza się ryzyko przegrzania pomieszczeń, a kontrolowanie temperatury jest łatwiejsze. Można nawet wykorzystać takie urządzenia jako jedyne źródło ciepła, ale jest to rozwiązanie mniej wygodne i praktyczne od elektrycznych grzejników.
Inwestor nie musi się martwić pracami budowlanymi, szczelnością połączeń, przechowywaniem drewna, a palnik można ustawić w zasadzie w dowolnym udrażnianie rur miejscu. Sam biokominek nie kosztuje wiele, najtańsze modele można kupić już za niespełna 200 zł. Koszt systemu kominkowego może być większy o dwa rzędy wielkości, w końcu nie wystarczy zakup wkładu, potrzebny będzie komin i pozostałe elementy systemu.
Jeśli chodzi o zimne powietrze to faktycznie może wychładzać ale na chłopski rozum gorące spaliny będą ogrzewać zaciągane powietrze tak więc nie powinno ono być zimne.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zakładamy, że są trzy piony i jeden odchodzi od ściany 2 cm. Wówczas po przeciwnej stronie od tego pionu na długości połowy szerokości kręgu, wybieramy ziemie robiąc luz poza kranc (nalepkę) kilka cm, by przy dalszym wybieraniu ziemi z środka studni pierwszy krąg a za nim i cała studnia mogły przesunąć się w poziomie o te 2 cm. Studnia obsuwając się wuko Warszawa pionowo musi przesunąć się również w poziomie, bo tu ma luz a po przeciwnej stronie spycha ją ziemia. Proste? Proste. Wystarczy kopać, stosując prostowanie a studnie wykonamy.
Można kopać w kręgach od samego początku ale taką techniką: Przygotować trzy klocki drewniane 20÷25 cm długie i np. 12 x 12 cm grube.
Klocki wkładamy poziomo. Pierwszy klocek wkładamy pomiędzy pierwszy krąg a gliniaste podłoże i podkopujemy studnię by stanęła na tym klocku. Drugi klocek stawiamy na 1/3 obwodu ale już 5 cm poniżej kręgu a trzeci klocek 10 cm poniżej kręgu. Podkopując pod klockiem, na którym w danym momencie stoi studnia, np. kilofkiem, studnia opuszcza się stopniowo z klocka na klocek, ale zanim przystąpimy do opuszczania wybieramy glinę 2÷3 cm poza kranc, nalepkę, by nie było sił zgniatających krąg itd. Jeżeli glina jest wilgotna i mamy krąg zbrojony, można pokusić się i kopać bez klocków. W miękkiej glinie uda się na pewno.
Każdy rozumie, że w piasku czy żwirze ściana ziemi za płaszczem studni, czyli kręgami, nie będzie nam stała. Piasek za kręgami obsypie się , ma przecież 2÷3 cm luzu które robi nalepka. Ze zjawiskiem obsypywania trzeba się pogodzić, chociaż jest bardzo niekorzystne.
Fachowcy wykonujący zawodowo Link studnie, mają pierścienie wykonane z blachy grubości 3 mm, wysokości 120 cm i średnicy 15÷20 cm większej niż zewnętrzna średnica kręgu betonowego. Trzy, cztery a nawet pięć sztuk takich zwiniętych blach zatrzyma piach, żwir!!! Takie zwijki blachy, zmniejszające się na średnicy o 3 cm i wchodzące jedna w drugą, mogą zatrzymać piasek i przez to łatwiej wykonać studnie. Ale amator musi poradzić sobie bez takich szalunków.

Wkopując kręgi, stawiamy jeden na drugim i pamiętamy, że kliniki są po to, by pionowo ustawiać kręgi, jedne na drugich. Kliniki wbijamy co 20 cm w każde składanie na całym obwodzie od wewnątrz studni. Przeniesienie siły nacisku wielu kręgów, musi rozkładać się na cały niżej znajdujący się krąg. Kliniki z sękami nie wbijać. Co się stanie gdy niedbale podklinujemy kręgi? Przy złym podklinowaniu może się zdarzyć, że nierównomierny nacisk spowoduje rozłamanie kręgu na dwie połówki!!!
Wkopujemy więc kręgi, prostujemy jak zachodzi potrzeba, i uważamy jak równomiernie obsuwa się studnia. W przypadku zauważenia, że nie ma już płynności, oczywiście skokowej płynności, w obsuwaniu się studni, to jest dla nas znakiem, że piasek za ścianą oberwał się i wstrzymuje nacisk kręgów na dno studni.
I tu ważna uwaga. W żadnym wypadku nie należy podkopywać pod kranc lub nalepkę, czyli pod pierwszy krąg i robić przestrzeń większą jak kilka centymetrów !!!!, bo bardzo często się zdarza, że oberwany piasek zatrzymuje kręgi wyższe a dolny krąg, który ma luz 2 cm ma tendencję opadania!!! W żadnym wypadku nie można dopuścić by pierwszy krąg się urwał od reszty studni i opadł, bo się zrujnuje uszczelka i kliniki a następne kręgi które mogą opadać jeden za drugim porujnują nam całą studnię !
Należy przerwać kopanie i wykonać rusztowanie na górnym kręgu i nasypać w miarę możliwości dużo wydobytej ziemi, piachu, by stworzyć nacisk który pokona opory obsuniętego piasku za ścianą. Oczywiście rusztowanie należy tak wykonać by nie zasłaniało średnicy kręgu i można było kontynuować normalne kopanie, Gdy ciężar sięgnie już ziemi należy go zdjąć, postawić następny krąg i od nowa położyć rusztowanie i nasypać na niego piach. I tak, aż dokopiemy się do wody.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ile tej pianki masz natryśnięte na dachu? 18- 20cm? Robiłeś może termowizje?
Moim zdaniem to grubość izolacji na dachu i mostki skutkują takim a nie innym zużyciem prądu.1. ponad 3000kWh za 4 msc na 155m2 przy moich 3500kWh za blisko 7msc na 150m2 to jest różnica.Dzisiaj niniejszym kończę sezon grzewczy 2014/15 (mam nadzieję) Sezon trwał 7 miesięcy i 10 dni i pochłonął dokładnie 4626,2kWh za CO i CWU. Jest to o ponad 300kWh więcej niż w poprzednim sezonie, ale w stosunku do poprzedniego podniosłem temp w domu o 0,5st i znacznie więcej korzystałem z wanny, więc raczej wszystko się zgadza Jako, że w tym roku nie było praktycznie żadnych większych mrozów w mojej okolicy udało się zmieścić zużycie 90% w taniej taryfie. Pozdrawiam i do kolejnego sezonu
2. oni mają odwierty a ja "bieda"powietrzną PC.
3. choć nie ma co przesądzać bo stopka autora wątku nie jest bogata w dane o ociepleniu i temp w domu.moim zdaniem to normalne zużycie dla domu o takich parametrach. Jesteś kolejna osobą, która doszukuje się czegoś, czego nie ma. Inni płacą za podoba powierzchnię mniej, bo mają lepiej ocieplone,mają WM z reku, maja mniej mostków,używają taniej taryfy.
przy samym wtykorzystaniu taniej taryfy kwh będą podobne, natomiast koszt w PLN znacząco spadnie.
4. ale zanim bym się brał za sprawdzanie zużycia kWh to bym pomyślał właśnie o tej taniej taryfie bo chyba autor jej nie ma skoro puszcza PC od 17 do 9.30 całkowicie pomijając godziny 13-15/16 i startując z grzaniem od 17 a nie np 22 czy 21 jak potrzebuje.
Ja po termowizji zabrałem się za walkę z mostkami, u Ciebie może być podobnie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
to nie tylko kwestia ustawień - nie zawsze da się dojść do takich wyników, niestety....kilka mostków, nieszczelności....do tego zbyt mały zasobnik CWU(w stosunku do potrzeb) i można zapomnieć o takim wykorzystaniu taniej taryfy.
Sam zbyt mały zasobnik, może być powodem, że 20-25% (albo i więcej) grzania CWU wychodzi poza tanią taryfę.(nie grzeję CWU; utrzymuję 20-21 st. w pomieszczeniach):
zużycie prądu wg podlicznika: 216 Kwh295,75 kWh CO+CWU+kotłownia, średnia temperatura zewnętrzna 8,93 stopnia.
Pewnie masz rację ale w moim wypadku jestem przekonany na 90 % że to kwestja ustawień. Zasobnik mam 300 litrów. W domu przez większą część roku mieszka jedna osoba i to w trybie hotelowym. Jedyne co bije po kieszeni to temp. 24 stopnie jaką lubimy mieć w domu i tak naprawdę jest to konieczność bo po otrzymaniu tak wysokiego rachunku montaż klimatyzacji Wilanów przestawiłem Link na 22 stopnie i było po prostu chłodno w domu, żeby nie powiedzieć że zimno. Zona wieczorami ciągle pod kocem narzekała że jest jej zimno. To chyba nie takim kosztem się oszczędza i kupuje pompę ciepła... Co do mostków to jak pisałem wcześniej , dużej części się pozbyłem a nad resztą popracuję przed kolejnym sezonem grzewczym. Z jakim skutkiem to się okaże.
Cały sezon grzewczy liczony od 10.2014 do 05.2015. Nie mam tak genialnych wyników jak większość ale jest ok:
4341kWh CO+CWU+kotłownia - wody około 12m3 miesięcznie
ilość załączeń: 41; ilość godzin pracy: 49 To z moją pompą jest chyba coś nie tak... Mam pompe ciepła od listopada. Płacimy dużo za prąd za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh, w okresie 10.02-10.04.2015 zużycie 1065 kWh). Teraz już mieszkamy, zużycie dzienne waha się w granicach od 11 do 25 kWh.
Pompa ciepła ustawiona na ogrzewanie w godzinach od 17.00 do 9.30, natomiast CWU od 7.30 do 9.00 i 17.30 do 22.00 montaż klimatyzacji Wilanów
Pompa jest ustawiona, że wyłącza się automatycznie przy +15 stopni na zewnątrz.
Nie wiem czemu są takie duże jest zużycie i czemu są takie wahania kWh, czy coś z tymi ustawieniami jest nie tak?
Możecie napisać jak Wy macie ustawione ogrzewanie i CWU (jakie godziny)
diabeł tkwi w szczegółach, jak zawsze...i najlepsze ustawienia tutaj nie pomogą, niestety
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dla porównania mam nieco wyższe zużycie za cały rok, bo ok 4700 kWh. Jednak dzięki G12 koszt, to ok 1550 zl. Średnio 85% grzania udaje mi się złapać na drugą taryfę.jak porównywać, to z głową. I nie doszukiwać się drastycznie wysokiego zużycia jak dom jest ocieplony tak a nie inaczej, do tego np. mostki itp, itd.Co i cwu w sezonie grzewczym 1630 kwh
plus 0,5 m3drewna w wielkim zawyzeniu
sezon rozpoczęty 24 października
skończony 20 kwietnia
nie. Jest najgorzej z kosztami Podsumowanie sezonu grzewczego 2014/2015.
Start 05.10.2014. Koniec 02.05.2015. 209 dni (poprzedni sezon 212 dni)
Zużycie c.o. w taryfie G12w: 2727,8 kWh (1T 178,8 kWh; 2T 2549,0 kWh; 93% w 2T)tak średnio wychodzi 90% w taniej więc (prawdopodobnie) to kwestia ustawień.
Skup się na ustawieniach a myślę że będziesz mieć duuużo lepsze wyniki.CO+CWU: praca 133 h, 256 kWh, 1T 3% 8 kWh, 2T 97% 248 kWh, COP 3,97. Koszt 76 zł. Oszczędność do G11: 67 zł. Zużycie zimnej wody 11 m3. Wynik gorszy od kwietnia 2014 o 34%. Od 1 września 2014 cały koszt CO+CWU: 911 zł (za 8 miesięcy). Link
Poprzedni sezon 1016 zł. Teraz jest o 10% taniej od poprzedniego sezonu. Średnia temp zewn u mnie w kwietniu 2014: 15,38'C, w kwietniu 2015: 12,39'C. Dlatego zużycie większe niż w roku poprzednim.

Moje zyżycie za kwiecień to 193kWh w tym 18kWh w drogiej i 175kWh w taniej
Koszt c.o. 992,91 zł (średnia cena za 1 kWh 0,364 zł)
Czas pracy PCi: 1362 godziny
Średni pobór mocy w 1 godzinie: 1,996 kWh (w tym pompki obiegowe: DZ 205 W i GZ 43 W) -> 1,75 kWh sprężarka
Temperatura w domu 21,5-22,5 st.C
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
gdyż jeśli to nie jest prowokacja, oznacza że pisząc post nr 1, dobrze odrobiłeś pracę domową Jeszcze przemyślałem temat i jeśli dom pasywny, naprawdę wymaga bardzo niewiele energii do ogrzania, to może zrezygnować jednak z gazu ziemnego, na rzecz LPG propan / butan, w sumie po co mam płacić gazowni za przyłącze, opłay stałe i inne pierdoły, www jak mogę powiedzmy / Link może raz w miesiącu podłączyć butlę do układu

Co do pisania merytorycznego, o obawiam się że raczej merytoryczne nie jest, może sprawia takie wrażenie, gdyż jestem inż. ale z zupełnie innej dziedziny niepowiązanej z budownictwem a tu poruszam się po omacku po przeczytaniu kilku publikacji na ten temat.

Zielony żywy dach to marzenie, jeśli urzędasy odmówią mi budowy takiego domu, to zbuduję "tradycyjny" dom pasywny
Stad moje wątpliwości, bo piszesz merytorycznie, jakby czasem aż nazbyt.

Niemniej temat Twojej koncepcji ( tutaj na forum ) jest nowy, świeży i choć ostatnio nie pisuję, to 'Czytuje" i teraz się odezwałem.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Każde rozwiązanie może mieć uzasadnienie ekonomiczne, bądź chęć urzeczywistnienia marzeń, co też nie musi iść w parze z LTV .
Jeśli zaprojektować całość rozsądnie, np. budowę wieży połączyć z kosztem budowy komina do kominka oraz Link warunkami terenowymi i patio na dachu wspomagające wieżę, przemyśleć działanie całego systemu to może mieć to sens. Niemniej patrząc na polskie PZP i budżet autora, słabo to widzę :-/

Np. moja lepsza połowa wymyśliła sobie rozwiązanie, które nijak się ma ekonomicznie, ale "się komponuje" i "ładnie wygląda", stąd znalazłem rozwiązanie wspomagające akumulacyjność systemu i zbliżyłem się kosztami do "zera" w procesie inwestycji.
Ważne, że samopoczucie jet OK
trzeba najpierw zacząć od tego co faktycznie chcemy osiągnąć ...
albo budujemy tak budynek aby maksymalnie obyć się bez jakiejkolwiek energii do podtrzymania jego "funkcji życiowych"...
albo pchamy wszelakie nowinki techniczne które chętnie przyjmą każdą ilość dostarczonej energii a w zamian dadzą nam iluzję oszczędności .
Gdyby autor w pierwszych słowach napisał "mam wizje i marzenie..." ( to bym zapytał, czy jeździ do Czech do apteki i mnie zaprosi na imprę ) i wówczas odpowiedziałbym - rób to!
Ale autor pisze o budżecie, stąd adekwatnie odpisuję.
Na imprę nie koniecznie liczę.

Pozdrawiam ciepło w ten wiosenny mroźny wieczór
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Tydzień temu kupiłem sobie zestaw bielizny w kolorze czarnym i granatowym. Twój dość przydługi wywód sprowadza się w zasadzie to tego, że to co kupiłem wcale nie jest bielizną, bo przecież "według autora tej idei" (pardon - tego pojęcia) bielizna musi być w kolorze białym. To tyle na temat "pisich mundrości".

No i oczywiście cały demokratyczny świat także cechuje się tym, że "z trudem potrafią czytać, a czytać ze zrozumieniem, to już rzadkość". Jedynymi sprawiedliwymi są J. Kaczyński i jego zwolennicy. Cała reszta to lekko tępawa i niedouczona tłuszcza.

Poza tym ciągłe gadanie o "woli narodu wyrażonej w powszechnym demokratycznym głosowaniu" staje się już powoli nudne. Ludzie (nie naród, bo ten w Polsce nie istnieje) głosowali na PiS z różnych powodów i bynajmniej głównym z nich nie było zawłaszczanie państwa i rozwalanie jego demokratycznych struktur. PiS z kampanii wyborczej to była zupełnie inna parta, niż obecny PiS przy władzy. pokój zagadek Warszawa
Gdybym chciał zrobić remont łazienki i podpisał kontrakt z fachowcem na tę pracę, to fakt zawarcia umowy nie daje mu prawa do zmieniania warunków umowy i samowolnego decydowania o tym jakie będę miał płytki czy wannę. PiS po wyborach zupełnie zmienił "zasady gry", a jego zwolennicy z uporem maniaka powtarzają: "zostali wybrani w demokratycznych wyborach, więc mogą wszystko". Nie, nie mogą.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Próba zestawienia rozważań o idei hydroelektronowej - wskazano, że możliwe jest fizycznie i technicznie oraz w zasięgu finansowym:
1]. - uzyskanie stosownego zbiornika, najlepiej by było ze szkła, może szkła pancernego, aby było widać (Wikipedia: Szkło pancerne),
2]. - uzyskanie czystej wody o jakości wynikającej z zastosowanej techniki,
3]. - uzyskanie swobodnych elektronów (elektrony mogą się przemieszczać w wodzie oraz zatrzymać oraz poruszają się ruchem wynikającym z oddziaływaniem z cząsteczkami wody)
4]. - wprowadzenie do zbiornika swobodnych elektronów oraz wody w ilości wynikającej z zastosowanej metody (techniki i szczelności),
5]. - zakres wiedzy i inżynierii nie wykracza poza stan dostępny na rynku,
6]. - niezbędna jest w realu publikacja w profesjonalnym ujęciu naukowym/ inżynieryjnym,
7]. - w przypadku powodzenia, należy podkreślić wykorzystanie tu internetu oraz Wikipedii.
Uwagi: Powyższe można poprawić w treści zapisu i kolejności oraz dodać brakujące składniki zakresu niezbędnego do wykonania eksperymentu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Niemcy oparli swoją politykę energetyczną na węglu.
Ciekawe? Czy jest jakaś zbieżność ich polityki z celowym zadłużaniem POLSKICH kopalń, w stylu wzrost kosztów zarządu spółek węglowych o 500 % w ciągu kilku ostatnich lat? No oczywiście, że jest tylko nie w POlish TV.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Skromnie zauważam iżem pierwszy tu o mamce pisał, także sam termin: "zbiornik z mamką" mój ci on jest , co z pewnością Starszyzna tego forum potwierdzi ! [zbiornik z mamka - tzn. te słowa , a nie konstrukcję, wymyśliłem przez analogię do systemu zasilania w przedwojennym samolocie: nad pilotem mały zbiorniczek ` 15l a u dołu duży i ręczna pompa paliwowa, ten układ polscy piloci nazywali mamka - bo duży karmił małego benzyną, tu u nas duży karmi małego ciepłem i tak się tu na forum, a nawet poza nim utarło !], mniej więcej w tym samym czasie, czyli ok. 2005 r przymierzałem się do znanego już wtedy układu z "parafiną" , nawet znalazłem jakieś wykresy , schematy, ... . no i stwierdziłem że w pewnych warunkach warto, ale TYLKO w pewnych warunkach ! (projektowanie jest sztuką implikacji kompromisów - też moje !)5 minut otwarcia: sprężarki, filtra ! przed łączeniem ww komponentów, przedmuchaj suchym azotem cały układ, potem dolutuj wysokie do sprężarki i cały czas lekko dmuchaj azotem lutując filtr, następnie szybko lutuj niskie sprężarki i dmuchaj azotem w część niskociśnieniową i popraw jeszcze w wysoką, potem masz czas, no i klasycznie azot 30 bar, kontrola szczelności, próżnia i czynnik, jeżeli coś niejasne to sam pomyśl żeby w rurkach przed hermetyzacją był azot, i uwzględnij że sprężarka ma zawór zwr. na wysokim. Z tymi rurkami napełnionymi azotem to różnie bywa - zazwyczaj między bajki włożyć. Podstawą jest dobrze wykonana próżnia, z uwzględnieniem, jak mój Przedmówca wspomniał, zaworu zwrotnego w sprężarce czy też elektrozaworu - znaczy wyciągaj próżnię po obu stronach tych "przegród". W czasie lutowania to azot głównie zapobiega tworzeniu się nagaru. Ważne żeby rurki i inne elementy, które używasz do montażu nie miały okazji zebrać wilgoci wewnątrz, np na skutek różnicy temperatur powodującej osadzanie rosy. Potem próżnia pompą dwustopniową: im dłużej tym lepiej.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


to co jest dobre w klimatyzacja i wentylacja Warszawa

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu