dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacja wentylacja
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
systemy VRV
klimatyzacja serwerowni
systemy VRV
wentylacja a ekologia
klimatyzacja montaz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 8
Najnowszy Użytkownik: DeLelep2412
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ile tej pianki masz natryśnięte na dachu? 18- 20cm? Robiłeś może termowizje?
Moim zdaniem to grubość izolacji na dachu i mostki skutkują takim a nie innym zużyciem prądu.1. ponad 3000kWh za 4 msc na 155m2 przy moich 3500kWh za blisko 7msc na 150m2 to jest różnica.Dzisiaj niniejszym kończę sezon grzewczy 2014/15 (mam nadzieję) Sezon trwał 7 miesięcy i 10 dni i pochłonął dokładnie 4626,2kWh za CO i CWU. Jest to o ponad 300kWh więcej niż w poprzednim sezonie, ale w stosunku do poprzedniego podniosłem temp w domu o 0,5st i znacznie więcej korzystałem z wanny, więc raczej wszystko się zgadza Jako, że w tym roku nie było praktycznie żadnych większych mrozów w mojej okolicy udało się zmieścić zużycie 90% w taniej taryfie. Pozdrawiam i do kolejnego sezonu
2. oni mają odwierty a ja "bieda"powietrzną PC.
3. choć nie ma co przesądzać bo stopka autora wątku nie jest bogata w dane o ociepleniu i temp w domu.moim zdaniem to normalne zużycie dla domu o takich parametrach. Jesteś kolejna osobą, która doszukuje się czegoś, czego nie ma. Inni płacą za podoba powierzchnię mniej, bo mają lepiej ocieplone,mają WM z reku, maja mniej mostków,używają taniej taryfy.
przy samym wtykorzystaniu taniej taryfy kwh będą podobne, natomiast koszt w PLN znacząco spadnie.
4. ale zanim bym się brał za sprawdzanie zużycia kWh to bym pomyślał właśnie o tej taniej taryfie bo chyba autor jej nie ma skoro puszcza PC od 17 do 9.30 całkowicie pomijając godziny 13-15/16 i startując z grzaniem od 17 a nie np 22 czy 21 jak potrzebuje.
Ja po termowizji zabrałem się za walkę z mostkami, u Ciebie może być podobnie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
to nie tylko kwestia ustawień - nie zawsze da się dojść do takich wyników, niestety....kilka mostków, nieszczelności....do tego zbyt mały zasobnik CWU(w stosunku do potrzeb) i można zapomnieć o takim wykorzystaniu taniej taryfy.
Sam zbyt mały zasobnik, może być powodem, że 20-25% (albo i więcej) grzania CWU wychodzi poza tanią taryfę.(nie grzeję CWU; utrzymuję 20-21 st. w pomieszczeniach):
zużycie prądu wg podlicznika: 216 Kwh295,75 kWh CO+CWU+kotłownia, średnia temperatura zewnętrzna 8,93 stopnia.
Pewnie masz rację ale w moim wypadku jestem przekonany na 90 % że to kwestja ustawień. Zasobnik mam 300 litrów. W domu przez większą część roku mieszka jedna osoba i to w trybie hotelowym. Jedyne co bije po kieszeni to temp. 24 stopnie jaką lubimy mieć w domu i tak naprawdę jest to konieczność bo po otrzymaniu tak wysokiego rachunku montaż klimatyzacji Wilanów przestawiłem Link na 22 stopnie i było po prostu chłodno w domu, żeby nie powiedzieć że zimno. Zona wieczorami ciągle pod kocem narzekała że jest jej zimno. To chyba nie takim kosztem się oszczędza i kupuje pompę ciepła... Co do mostków to jak pisałem wcześniej , dużej części się pozbyłem a nad resztą popracuję przed kolejnym sezonem grzewczym. Z jakim skutkiem to się okaże.
Cały sezon grzewczy liczony od 10.2014 do 05.2015. Nie mam tak genialnych wyników jak większość ale jest ok:
4341kWh CO+CWU+kotłownia - wody około 12m3 miesięcznie
ilość załączeń: 41; ilość godzin pracy: 49 To z moją pompą jest chyba coś nie tak... Mam pompe ciepła od listopada. Płacimy dużo za prąd za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh, w okresie 10.02-10.04.2015 zużycie 1065 kWh). Teraz już mieszkamy, zużycie dzienne waha się w granicach od 11 do 25 kWh.
Pompa ciepła ustawiona na ogrzewanie w godzinach od 17.00 do 9.30, natomiast CWU od 7.30 do 9.00 i 17.30 do 22.00 montaż klimatyzacji Wilanów
Pompa jest ustawiona, że wyłącza się automatycznie przy +15 stopni na zewnątrz.
Nie wiem czemu są takie duże jest zużycie i czemu są takie wahania kWh, czy coś z tymi ustawieniami jest nie tak?
Możecie napisać jak Wy macie ustawione ogrzewanie i CWU (jakie godziny)
diabeł tkwi w szczegółach, jak zawsze...i najlepsze ustawienia tutaj nie pomogą, niestety
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dla porównania mam nieco wyższe zużycie za cały rok, bo ok 4700 kWh. Jednak dzięki G12 koszt, to ok 1550 zl. Średnio 85% grzania udaje mi się złapać na drugą taryfę.jak porównywać, to z głową. I nie doszukiwać się drastycznie wysokiego zużycia jak dom jest ocieplony tak a nie inaczej, do tego np. mostki itp, itd.Co i cwu w sezonie grzewczym 1630 kwh
plus 0,5 m3drewna w wielkim zawyzeniu
sezon rozpoczęty 24 października
skończony 20 kwietnia
nie. Jest najgorzej z kosztami Podsumowanie sezonu grzewczego 2014/2015.
Start 05.10.2014. Koniec 02.05.2015. 209 dni (poprzedni sezon 212 dni)
Zużycie c.o. w taryfie G12w: 2727,8 kWh (1T 178,8 kWh; 2T 2549,0 kWh; 93% w 2T)tak średnio wychodzi 90% w taniej więc (prawdopodobnie) to kwestia ustawień.
Skup się na ustawieniach a myślę że będziesz mieć duuużo lepsze wyniki.CO+CWU: praca 133 h, 256 kWh, 1T 3% 8 kWh, 2T 97% 248 kWh, COP 3,97. Koszt 76 zł. Oszczędność do G11: 67 zł. Zużycie zimnej wody 11 m3. Wynik gorszy od kwietnia 2014 o 34%. Od 1 września 2014 cały koszt CO+CWU: 911 zł (za 8 miesięcy). Link
Poprzedni sezon 1016 zł. Teraz jest o 10% taniej od poprzedniego sezonu. Średnia temp zewn u mnie w kwietniu 2014: 15,38'C, w kwietniu 2015: 12,39'C. Dlatego zużycie większe niż w roku poprzednim.

Moje zyżycie za kwiecień to 193kWh w tym 18kWh w drogiej i 175kWh w taniej
Koszt c.o. 992,91 zł (średnia cena za 1 kWh 0,364 zł)
Czas pracy PCi: 1362 godziny
Średni pobór mocy w 1 godzinie: 1,996 kWh (w tym pompki obiegowe: DZ 205 W i GZ 43 W) -> 1,75 kWh sprężarka
Temperatura w domu 21,5-22,5 st.C
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
gdyż jeśli to nie jest prowokacja, oznacza że pisząc post nr 1, dobrze odrobiłeś pracę domową Jeszcze przemyślałem temat i jeśli dom pasywny, naprawdę wymaga bardzo niewiele energii do ogrzania, to może zrezygnować jednak z gazu ziemnego, na rzecz LPG propan / butan, w sumie po co mam płacić gazowni za przyłącze, opłay stałe i inne pierdoły, www jak mogę powiedzmy / Link może raz w miesiącu podłączyć butlę do układu

Co do pisania merytorycznego, o obawiam się że raczej merytoryczne nie jest, może sprawia takie wrażenie, gdyż jestem inż. ale z zupełnie innej dziedziny niepowiązanej z budownictwem a tu poruszam się po omacku po przeczytaniu kilku publikacji na ten temat.

Zielony żywy dach to marzenie, jeśli urzędasy odmówią mi budowy takiego domu, to zbuduję "tradycyjny" dom pasywny
Stad moje wątpliwości, bo piszesz merytorycznie, jakby czasem aż nazbyt.

Niemniej temat Twojej koncepcji ( tutaj na forum ) jest nowy, świeży i choć ostatnio nie pisuję, to 'Czytuje" i teraz się odezwałem.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Każde rozwiązanie może mieć uzasadnienie ekonomiczne, bądź chęć urzeczywistnienia marzeń, co też nie musi iść w parze z LTV .
Jeśli zaprojektować całość rozsądnie, np. budowę wieży połączyć z kosztem budowy komina do kominka oraz Link warunkami terenowymi i patio na dachu wspomagające wieżę, przemyśleć działanie całego systemu to może mieć to sens. Niemniej patrząc na polskie PZP i budżet autora, słabo to widzę :-/

Np. moja lepsza połowa wymyśliła sobie rozwiązanie, które nijak się ma ekonomicznie, ale "się komponuje" i "ładnie wygląda", stąd znalazłem rozwiązanie wspomagające akumulacyjność systemu i zbliżyłem się kosztami do "zera" w procesie inwestycji.
Ważne, że samopoczucie jet OK
trzeba najpierw zacząć od tego co faktycznie chcemy osiągnąć ...
albo budujemy tak budynek aby maksymalnie obyć się bez jakiejkolwiek energii do podtrzymania jego "funkcji życiowych"...
albo pchamy wszelakie nowinki techniczne które chętnie przyjmą każdą ilość dostarczonej energii a w zamian dadzą nam iluzję oszczędności .
Gdyby autor w pierwszych słowach napisał "mam wizje i marzenie..." ( to bym zapytał, czy jeździ do Czech do apteki i mnie zaprosi na imprę ) i wówczas odpowiedziałbym - rób to!
Ale autor pisze o budżecie, stąd adekwatnie odpisuję.
Na imprę nie koniecznie liczę.

Pozdrawiam ciepło w ten wiosenny mroźny wieczór
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Tydzień temu kupiłem sobie zestaw bielizny w kolorze czarnym i granatowym. Twój dość przydługi wywód sprowadza się w zasadzie to tego, że to co kupiłem wcale nie jest bielizną, bo przecież "według autora tej idei" (pardon - tego pojęcia) bielizna musi być w kolorze białym. To tyle na temat "pisich mundrości".

No i oczywiście cały demokratyczny świat także cechuje się tym, że "z trudem potrafią czytać, a czytać ze zrozumieniem, to już rzadkość". Jedynymi sprawiedliwymi są J. Kaczyński i jego zwolennicy. Cała reszta to lekko tępawa i niedouczona tłuszcza.

Poza tym ciągłe gadanie o "woli narodu wyrażonej w powszechnym demokratycznym głosowaniu" staje się już powoli nudne. Ludzie (nie naród, bo ten w Polsce nie istnieje) głosowali na PiS z różnych powodów i bynajmniej głównym z nich nie było zawłaszczanie państwa i rozwalanie jego demokratycznych struktur. PiS z kampanii wyborczej to była zupełnie inna parta, niż obecny PiS przy władzy. pokój zagadek Warszawa
Gdybym chciał zrobić remont łazienki i podpisał kontrakt z fachowcem na tę pracę, to fakt zawarcia umowy nie daje mu prawa do zmieniania warunków umowy i samowolnego decydowania o tym jakie będę miał płytki czy wannę. PiS po wyborach zupełnie zmienił "zasady gry", a jego zwolennicy z uporem maniaka powtarzają: "zostali wybrani w demokratycznych wyborach, więc mogą wszystko". Nie, nie mogą.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Próba zestawienia rozważań o idei hydroelektronowej - wskazano, że możliwe jest fizycznie i technicznie oraz w zasięgu finansowym:
1]. - uzyskanie stosownego zbiornika, najlepiej by było ze szkła, może szkła pancernego, aby było widać (Wikipedia: Szkło pancerne),
2]. - uzyskanie czystej wody o jakości wynikającej z zastosowanej techniki,
3]. - uzyskanie swobodnych elektronów (elektrony mogą się przemieszczać w wodzie oraz zatrzymać oraz poruszają się ruchem wynikającym z oddziaływaniem z cząsteczkami wody)
4]. - wprowadzenie do zbiornika swobodnych elektronów oraz wody w ilości wynikającej z zastosowanej metody (techniki i szczelności),
5]. - zakres wiedzy i inżynierii nie wykracza poza stan dostępny na rynku,
6]. - niezbędna jest w realu publikacja w profesjonalnym ujęciu naukowym/ inżynieryjnym,
7]. - w przypadku powodzenia, należy podkreślić wykorzystanie tu internetu oraz Wikipedii.
Uwagi: Powyższe można poprawić w treści zapisu i kolejności oraz dodać brakujące składniki zakresu niezbędnego do wykonania eksperymentu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Niemcy oparli swoją politykę energetyczną na węglu.
Ciekawe? Czy jest jakaś zbieżność ich polityki z celowym zadłużaniem POLSKICH kopalń, w stylu wzrost kosztów zarządu spółek węglowych o 500 % w ciągu kilku ostatnich lat? No oczywiście, że jest tylko nie w POlish TV.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Skromnie zauważam iżem pierwszy tu o mamce pisał, także sam termin: "zbiornik z mamką" mój ci on jest , co z pewnością Starszyzna tego forum potwierdzi ! [zbiornik z mamka - tzn. te słowa , a nie konstrukcję, wymyśliłem przez analogię do systemu zasilania w przedwojennym samolocie: nad pilotem mały zbiorniczek ` 15l a u dołu duży i ręczna pompa paliwowa, ten układ polscy piloci nazywali mamka - bo duży karmił małego benzyną, tu u nas duży karmi małego ciepłem i tak się tu na forum, a nawet poza nim utarło !], mniej więcej w tym samym czasie, czyli ok. 2005 r przymierzałem się do znanego już wtedy układu z "parafiną" , nawet znalazłem jakieś wykresy , schematy, ... . no i stwierdziłem że w pewnych warunkach warto, ale TYLKO w pewnych warunkach ! (projektowanie jest sztuką implikacji kompromisów - też moje !)5 minut otwarcia: sprężarki, filtra ! przed łączeniem ww komponentów, przedmuchaj suchym azotem cały układ, potem dolutuj wysokie do sprężarki i cały czas lekko dmuchaj azotem lutując filtr, następnie szybko lutuj niskie sprężarki i dmuchaj azotem w część niskociśnieniową i popraw jeszcze w wysoką, potem masz czas, no i klasycznie azot 30 bar, kontrola szczelności, próżnia i czynnik, jeżeli coś niejasne to sam pomyśl żeby w rurkach przed hermetyzacją był azot, i uwzględnij że sprężarka ma zawór zwr. na wysokim. Z tymi rurkami napełnionymi azotem to różnie bywa - zazwyczaj między bajki włożyć. Podstawą jest dobrze wykonana próżnia, z uwzględnieniem, jak mój Przedmówca wspomniał, zaworu zwrotnego w sprężarce czy też elektrozaworu - znaczy wyciągaj próżnię po obu stronach tych "przegród". W czasie lutowania to azot głównie zapobiega tworzeniu się nagaru. Ważne żeby rurki i inne elementy, które używasz do montażu nie miały okazji zebrać wilgoci wewnątrz, np na skutek różnicy temperatur powodującej osadzanie rosy. Potem próżnia pompą dwustopniową: im dłużej tym lepiej.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zbiornik z tworzywa 1000l po koncentracie napojów który już mam. W nim małe zakręcane pojemniki z woskiem. W zbiorniku woda o ciśnieniu zero, układ otwarty, wymiennik, pompa, zawór z siłownikiem odcinającym PCi. Zbiornik nie zajmuje aż tak dużo miejsca 1x1x1m. Jako wosk - olej potny, cena ok 2,5kplz/tonę. Zaolejenie kilkanaście procent. Ciepło topnienia 44 st C.
Post#2252 24 Lip 2011 15:22 Re: Pompa ciepła - działanie, eksploatacja - połączenia z innym
To teraz zastanów się jaka będzie temperatura skraplania przy ładowaniu zasobnika i pewnie okazuje się , że koszty ładowania z powodu niskiego COP będą wyższe niż koszty normalnego ogrzewania w drogiej taryfie.Pewny skutek to podłogówka z grubą wylewką.W akumulatorze woskowym przestrzenie wypełnione woskiem są bardzo cienkie , a powierzchnia wymiany ciepła ogromna .
Wszelkie połączenia skręcane są mniej pewne niż twarde lutowanie. Z drugiej strony skręcane ułatwiają serwisowanie . Z trzeciej strony to lutowanie wymaga pewnej wprawy - to dużo trudniejsze niż lutowanie cyną, szczególnie trudne jest lutowanie wymienników . "Profesjonalne" rozwiązanie są lutowane, ale często nie mają nie tylko zbiorniczka skroplin , czy zaworu elektromagnetycznego. Zamówię próbkę żeby pomierzyć ciepło utajone i ciężar/objętość. To jest jako opcja dodatkowa, najpierw sprawdzę tam gdzie najchłodniej (poddasze) klimakonwektor. I jeszcze parę pytań, czy elektrozawór na lutowanie, to samo filtr, gdzieś się spotkałem że ktoś zastosował filtr na połączenie skręcane. Czy zbiornik jest konieczny, też się spotkałem że ktoś zastosował duży filtr jako takie jakby naczynie wyrównawcze. Jeśli tak, to jak umiejscowić żeby nie łapał oleju. Wymienniki lepsze na lutowanie ale pewnie większe ryzyko rozlutowania czy mogą być skręcane.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jesli dasz kociol odpowiedni do 2 kondygnacji na raz, a bedziesz ogrzewal tylko pietro, to taki kociol bedzie nie ekonomiczny i w ciagu 2-3 lat zmarnujesz wiecej paliwa niz roznica kosztow zakupu malego kotla i po paru latach wymiana na wiekszy. Dokładnie nie znam przepisu, ale znajomy kupił mieszkanie w szeregowcu i okazało się, że nie może mieć kominka,bo na parterze pomieszczenie było za małe (poniżej 30mkw). Jest to w prawie budowlanym dokładnie określone. Jeśli jednak będziesz miał kominek, polecam rozprowadzenie ciepłego powietrza. Mam to u siebie. Turbina załącza się dzięki termostatowi, więc uruchamia się gdy jest dostatecznie ciepłe powietrze i wyłącza się gdy stygnie ( nie pompuje zimnego). Trochę turbina szumi, ale idzie się przyzwyczaić. Za dnia jej nie słychać. U mnie to sprawdza się. Zresztą w USA tylko tak są ogrzewane domki i mieszkania
Poza tym przy zbyt duzym kotle, bedzie wieksze ryzyko zagotowania wody w ukladzie i zadzialania ukladu schladzajacego. Wróciłem właśnie z "placu budowy" ze szkicami, ale niestety chwilowo AutoCad360 odmawia współpracy. Na tę chwilę mam szkic poglądowy, który w sumie najlepiej obrazuje o co chodzi. Na drugim szkicu rozrysowałem sobie jak mogłyby przebiegać trasy z rurkami. Miejsce ich ułożenia narzuca raczej krzywizna stropu (długa historia). Kolega pytał też o ten brakujący fragment ściany między salonem (centrum kondygnacji), a pomieszczeniem z obniżoną o 50cm posadzką. Tam ściany jako takiej nie będzie, poza tym fragmentem, który ma 50cm. Z racji niestety niewielkiego pomieszczenia i oszczędności miejsca myślałem o kominku wolnostojącym czeskiej Thormy, podobają mi się i żonie też no i są wersje AQUA z płaszczem 4kW. Decydując się na rozprowadzenie trzeba zabudować wkład no i nie można rozprowadzać ciepła do łazienki. Za to na płaszcz trzeba uważać latem czy jesienią albo wiosną żeby nie zagotować wody no i żywotność płaszcza straszą, że niska więc jestem już całkiem głupi. Instalacja to najmniejszy problem, lokale są w fazie dziury w ziemi i zmiany w projekcie na etapie budowy bezproblemowe po 1 i 2 opcję + oczywiście doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka.
Jesli zrobil bys rysunki rzutu budynku z boku lacznie z dachem, oraz przekroj przez te obnizone posadzki wzdluz linii zaznaczonych na czerwono, A-B i C-D, to sprobuje zrobic schemat CO, ktory mozna by pozniej przedyskutowac jesli beda w nim punkty ktore ci nie pasuja, lub koliduja z jakimis pozniejszymi detalami wykonczenia."
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


to co jest dobre w klimatyzacja i wentylacja Warszawa

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu