dnd, d&d dungeons and dragons
 
klimatyzacja wentylacja
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
systemy VRV
klimatyzacja serwerowni
systemy VRV
wentylacja a ekologia
klimatyzacja montaz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 8
Najnowszy Użytkownik: DeLelep2412
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Witamy
klimatyzacja Warszawa
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Maz glupio msciwy i niedojrzaly. Nie wart prawdy. Urażona duma, coś nie iposzło gladko w zyciu i od razu uciekczka do rodziców. A tak naprawdę bywają dużo gorsze i skomplikowane sytuacje. Będzie żałował. I to jemu dorosłe dzieci nie wybaczą a nie jej.Tez mnie była żona zdradziła i nie żałuję ze sie z nia rostałem mam teraz młodszą wierna i jesteśmy juz razem 12 lat i niczego nie zaluje .jak samochód wymienilem na mlodszy model. Na konstancin co te kobiety liczyły? Na seks z kochankiem raz na miesiąc, czy raz na dwa miesiące? Pewnie jeszcze dostawały od kochanka kwiatka przy każdym spotkaniu? Bo od mężów tego nie dostawały? Mają teraz te "chwile zapomnienia", do których tak dążyły?Era zdemoralizowanych facetów już mija.Jesteśmy na wymarciu.Kobiety w zdradach i wyrachowaniu są mistrzyniami.Pracuję z nimi w dużej firmie 25 lat i to co te ''matki polki'' w 98 % katoliczki wyprawiają to jest mistrzostwo świata:) Ja tam nikomu pod kołdrę nie zaglądam,niech sobie każdy robi co uważa,ale , ale najfajniejsze jest to ,że mężowie tych kobiet są święcie przekonani Link że ich żony są święte,mało tego,daliby sobie za nie poucinać dłonie a Nina to myślała, ze wszyscy są za zdradę głaskać po głowie? Panienka chciała się zabawić na boku a potem jak gdyby nic wyjść za zdradzanego faceta?
Matka widać wychowuje dziecko do końca - uświadamiając, jak wielkiej podłości się dopuściła.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Mąż beznadziejny egoistyczny despotyczny. Wszystko "jego". Nie dziwne ze była nieszczęśliwa i zakochala sie w pierwszym ktory okazal jej zainteresowanie. Żaden z niego przyjaciel na dobre i złe. Nie wart prawdy ani żalu. Jedyne co umie to uciec z zabawkami do mamy.a ja to swojej zonie wybaczył bym zdradę a dziecko przygarnął jak swoje . W życiu trzeba się kierować dobrocią serca a nie egoizmem .żyjemy tak naprawdę krótko i każdy popełnia błędya wybaczyłem zdradę żony, choć oszukiwała wiele lat. Wiecie drugie życie. Jasne, że można powiedzieć : to koniec, idź sobie. A dzieci? Zrobiłem to dla nich. Nie wolno być egoistą. Już wolę cierpieć niż zadawać ból innym
Polacy niby katolicy a nic z nauk Chrystusa nie wynoszą Znam kilka pań które dla dobra rodziny wybaczyły zdrady a nawet to że mąż zrobił innej dziecko , i do dziś są zgodna rodzina . Mozna tylko trzeba trochę serca , a nie kierować się dumą i miłością własną
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W filmie "spotlight" sa statystyki. Pedofilia jest na poziomie 6 %, 50% kleru nie żyje w celibacie. Podobne liczby na całym świecie. Na razie światło dzienne ujrzały skandale w Irlandii, USA, Chile i Australii. Przyjdzie czas na Polske.
Oczywiście wśród ksiezy, nauczycieli, trenerów, harcerzy będzie więcej pedofilow niż wśród hydraulikow czy maszynistow i motorniczych jako ze oni szukają posadek blisko dzieci. KRK na zachodzi poprawia swoje błędy dot. rekrutacji i obecnie jest ogromne sito przy przyjeciach. Odrzucaja nawet osoby homoseksualne ktore do tej pory stanowiły nawet do 80% duchownych ( jesli chodzi o zakony )rzykłady pedofilii, pazerności i innych wybryków osób głoszących słowo boże ( o gnojku z Torunia nie wspomnę) dowodzą o tym że coś zwane bogiem nie istnieje. Jak to jest katole? Gdybym ja był bogiem to w swej nieskończonej doskonałości nie dopuściłbym do sytuacji w której osoby głoszące wiarę we mnie dopuszczają sie ww czynów. Odpowiedzi są dwie:1. boga nie ma 2. jest on równie pazernym zbokiem jak ta cała banda czarnych spaślaków. Oczywiście pierwsza opcja jest oczywista ale to do waszych pustych łepetyn nigdy nie dotrze, ak poprawiają skoro nawet "nieomylny" klecha papież Franek boi się ruszyć to goowno bo wie, ze jak to ruszy to ta największa sekta i tak upadnie ....sekta katolicka upada nie tylko z powodu pedofilii czy pedalstwa, upada także z powodu innych przekrętów, gadania idiotyzmów, które nie mają nic wspolnego z Biblią takie jak Trójca czy wieczna dziewica maryja czy smażenie ludzi w piekle pod ziemią .... ta sekta upadnie tak samo jak upadł babilon czy cesarstwo rzymskie Nie wiem czy jest takie sito jak piszesz bo jak beda mocna przesiewac to moga "uszczuplic" swoje szeregi do tego stopnia ze moga nie byc w stanie egzystowac. Przesiew ten wiec ma granice. Jak do tej pory bardziej holdowali zasadzie "taki jaki, byle jaki, byle tylko byl". Trzeba sobie powiedziec otwarcie ze w dzisiejszych czasach stan duchowny to jest cos dla geniuszy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
jak wpłatomat mógł cię oszukać skoro po przeliczeniu kasy wyświetla ile wyliczył i pyta czy się zgadzasz, że tyle włożyłeś? Jak się nie zgodzisz to wypluje z powrotem to co włożyłeś (trzyma w buforze/poczekalni do czasu zatwierdzenia przez ciebie, że jest ok).To od klienta zależy wybór sposobu zgłoszenia reklamacji. Miałem podobną sytuację w banku Credit Agricole z tym, że ja wpłacałem kilkaset złotych (nigdy nie wpłacam jednorazowo większej kwoty, gdyż różnie może być). Wpłatomat pobrał banknoty i po chwili pojawił się komunikat o awarii. Pieniądze zostały w maszynie, kartę dostałem z powrotem i otrzymałem wydruk, na którym była jedynie informacja o awarii wpłatomatu w trakcie transakcji. Zawołałem Panią z obsługi, która stwierdziła, że rzeczony wpłatomat sprawiał już od jakiegoś czasu problemy i dodała, że na poczekaniu nic nie poradzi. Trzeba złożyć reklamację na infolinii. Po moim pytaniu dlaczego mam dzwonić do banku skoro jestem na miejscu w banku i chcę złożyć reklamację, obsługująca mnie Pani skonsultowała się z koleżanką i zasiadła przed komputerem. Po paru minutach miałem gotowy formularz reklamacyjny na okoliczność awarii wpłatomatu. Otrzymałem potwierdzenie złożenia reklamacji, a po trzech dniach pieniądze wróciły na konto. Tak więc nie dawajcie się zbywać telefonami na infolinię.przelałem omyłkowo 1000 zł { w opisie przelewu Tauron, adres i tak dalej, tylko omyłkowo skopiowałem i wkleiłem numer konta Plusa, gdy się zorientowałem pieniądze poszły. Zadzwoniłem na infolinię Plusa, tam uzyskałem numer do zwrotów, odebrała miła Pani { zaraz, nie po godzinnej piosence} weszła na moje stare konto w Plusie { od dwóch lat nie byłem już ich klientem} stwierdziła że jest przelew na 1000zł, ale na koncie jest jeszcze 65 zł nadpłaty z poprzednich rachunków, obiecała że w Link przeciągu trzech dni przeleją na moje konto, ku memu zdziwieniu następnego dnia wpłynęło 1065zł, Cała sprawa trwała około 50 godzin, przyznam że jestem pełen podziwu dla sprawności firmy, Szacunek dla Plusa.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Reklamujcie jeszcze bardziej hasło "Polska bezgotówkowa" to dopiero będą cyrki w bankach... i tak wyśle się przelew... wyskoczy błąd... i pieniadze znikną z konta i nie pojawią się na koncie na które wykonało się przelew... i składanie reklamacji... miesiącami. Zrozum że to się zdarza ekstremalnie rzadko. To są pojedyncze przypadki. Mi ani żadnemu mojemu znajomemu nigdy to się nie zdarzyło. Ja już gotówki nie używam od kilku lat, nigdy nie miałem problemów. Jeżeli już trafię na ekstremalną sytuację gdzie nie mogę zapłacić żadną z dwóch kart ani telefonem to szybki skok do najbliższego bankomatu i jest ok. Nie ma sensu siać paranoi.
Miło, kulturalnie, skutecznie i tanio. Polacy w Polsce dają sobą pomiatać bo nadal mentalnie są w komunie i urzędnik lub biurokrata to dla nich Pan. Na zachodzie urzędnicy i biurokraci mają zakodowane, że są służącymi petenta lub klienta. Tego trzeba uczyć ich w Polsce. Bank czegoś nie chce zrobić? Warto wspomnieć osobie obsługującej o możliwości zmiany banku na inny. Urzędnik nie chce wspólpracować? Skarga do kierownika. Trzeba ich ustawiać bo przez komunę im się w głowach poprzewracało. Nie pierwszy to przypadek-mnie również oszukał wpłatomat,kwota niby nie wielka /100 zł/ale dla mnie dośćistotny brak w comiesięcznych wydatkach.Bank stracił we mnie klienta korzystającego z automatu/a jestem klientek tego Banku już 40 lat/. Jak wynika z komentarzy, wielu nie zna nawet nazwy banku, z którym zawarli umowę. Nie ma banku PKO SA!. Jest Bank Polska Kasa Opieki S.A. (Pekao S.A.) i Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (PKO BP S.A.). Nie mieści się w głowie, że można nie przeczytać warunków umowy oraz taryfy prowizji i opłat. Wynikiem są pretensje i krytyczne uwagi. Przeczytaj co podpisujesz i na co wyrażasz zgodę! I stosuj się do warunków umowy jeżeli nie chcesz stracić.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Powinnismy produkowac gwozdzie i pomniki . Piotem zbudowac fabryki gwozdzi i pomnikow. Kazdy obywatel obowiazkowo musialby kupic rocznie 10 pomnikow za 10 tys i 100 kg gwozdzi. Jakby wszyscy mieli juz gwozdzie i pomniki na balkonach to by sie pojawila potrzeba produkcji mlotkow. Nalezaloby zbudowac fabryke mlotkow zeby kazdy mogl mlotkiem wbijac gwozdzie i tluc pomniki zeby moc kupic nowe pomniki i nowe gwozdzie. Jakby wszyscy tlukli pomniki z fabryki pomnikow to byloby duzo gruzu wiec by trzeba zatrudnic kierowcow do wywozu gruzu . A potem by trzeba zatrudnic 10 milionow urzednikow zeby sprawdzali kto ma gwozdzie i pomniki , Potem powolac komisje ktora by sprawdzala urzednikow ds. gwozdzi pomnikow . Taka mam koncepcje rozwoju podobna do tej partyjnej koncepcji No i otworzyć jeszcze z kilkadziesiąt kopalni w których będzie się fedrować najdroższy węgiel na świecie i produkowało masowo 45 letnich emerytów górniczych !.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Krótko 8,6 tyś euro do 132 tyś euro, koniec. Możemy chwalić się bieda i głupotą. Rządy pis zmienią to na jeszcze gorsze. Przecież nam UE do niczego nie potrzebna, ja powiedział prezydencik. A to że dostawaliśmy najwięcej kasy z UE to już pis zapomniał, a jak powiedział prezesik w pierwszych dniach rządy pis, Polska bez dotacji unijnych sobie poradzi. Ciekawe, przepychanie kanalizacji to skąd weźmie kasę na wybujały socjal - chyba od PUTINA bo robią wszystko pod jego dyktando.I co z tego? PKB nie jest wyznacznikiem dobrobytu w danym kraju. To wyznacznik tego, że dużo wytwarzamy, a zatem mamy bardzo dużo pracy i potrzeba pracowników, a nie mówi o tym kto zarabia, do kogo należy kapitał. Tak naprawdę zarabiają na tym Niemcy, Francuzi, którzy zainwestowali, a my harujemy za grosze dla nich. Wytwarzamy mnóstwo i dużo pracujemy, a żyjemy w ubóstwie.I co z tego? PKB nie jest wyznacznikiem dobrobytu w danym kraju. To wyznacznik tego, że dużo wytwarzamy, a zatem mamy bardzo dużo pracy i potrzeba pracowników, a nie mówi o tym kto zarabia, do kogo należy kapitał. Tak naprawdę zarabiają na tym Niemcy, Francuzi, którzy zainwestowali, a my harujemy za grosze dla nich. Wytwarzamy mnóstwo i dużo pracujemy, a żyjemy w ubóstwie.Jakiego rozwoju gospodarczego?!? Co to za belkot. Jedyne co zrobilismy to wyprzedalismy nasz i tak maly majatek. Zaraz potem zostalismy bangladeszem europy. Sami nic nie produkujemy nie mamy wielkich polskich firm które by mialy jakies wieksze znaczenie w europie czy na swiecie. Wiec gadanie o rozwoju to belkot..Co za bzdety. 8, 6 tys. euro? Kto ma tyle odlozone? Chyba kaczynski z duda i tuskiem. Nigdy nie bylismy tak bogaci jak Niemcy i nie bedziemy. Dlatego, ze Niemcy zawsze dbali o interesy swojego narodu nie zwazajac na innych. A my od 1795 r. Z 20 letnia przerwa bylismy pod butem Moskwy do 1989r. A teraz sluzymy Amerykanom lub Niemcom. Dopoki nie zaczniemy kierowac sie naszym interesem dopoty nie bedzie dobrze.nasze pkb nakręcają rosnące ceny, od benzyny, węgla aż po ceny żywności. Jako kraj nie mamy już polskich fabryk,zakłady spożywcze splajtowano lub sprzedano, produkują to co przywożą tiry z Unii. Firmy zachodnie, zwolnione przez rząd z podatków, eksploatują niewolniczo pracowników. bo na zyski trzeba zapracować, a nie dodrukowywać kasę, przy pisolach będziesz zarabiał 10 000 , akurat ci na bułkę i mleko starczy. Tu się tylko rozdaje, nikt nic nie wypracowuje!! A judasze za 5 setek, myślą że kaczka forsę na ich przekupstwo, co rano z gaci wytrząsa!! A w nagrodę , na koniec wódz do Wenezueli was zabierzeWystarczy spojrzeć ile w trzy dekady dokonali Włosi, Irlandczycy czy Koreańczycy. Z tym majątkiem to też nie tak, bo wynika on głównie z wyceny nieruchomości. Problem w tym Link , że nawet w Polsce różnice są kolosalne. Wystarczy wejść na portal i porównać ceny mieszkań w Bytomiu i Warszawie.1. Wyjść z Unii, bo ona hamuje rozwój (vide Białoruś, która jest poza Unią, a rozwija się szybciej niż Polska)35% liniowego od całkowitych kosztów pracodawcy. W tej daninie opłacone są składki ZUS, podatek i składka NFZ. ZUS wchodzi w do budżetu i zamiast systemu kapitało-repartycyjnego wchodzimy w system emerytury obywatelskiej . Osoby, które mają już wypłacone emerytury ich nie utracą, osoby, które już płacą i mają wyższą emeryturę z starego systemu mogą wybrać jaką chcą, czy wolą płacić ZUS, czy nie, a osoby, które już płacą ZUS, a których sugerowana emerytura jest nizsza będą przerzucone do nowego systemu.

Liniowy podatek 35% obejmuje singli, osób w związkach małżeńskich z podziełem majątków oraz rozwodników. Osoby w związach małżeńskich ze wspólnotą majątkową, mają prawo przy braku dzieci lub przy 2+1 do ochrony wypłaty wyższej do wartości mediany w roku ubiegłym, przy dwójce wyższa wypłata jest chroniona w całości, przy trójce druga wypłata jest także chroniona do mediany, w przy wyższej obie wypłaty są w 100% chronione przed państwem. Oczywiście, osoby te mimo braku płatności do skarbu państwa mają zagwarantowaną emeryturę obywatelską (ok. 1100 zł miesięcznie).
2. Zakazać socjalizmu pod każdą postacią
3. Pogonić lub powiesić agentów Brukseli, Berlina i Moskwy, którzy torpedują każdy sensowny pomysł.
4. Wywalić 80% urzędasów
5. Uwolnić rynek. Ale tak na prawdę, a nie, jak obecnie.
I zobaczycie jak szybko dogonimy Zachód.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Powiedz mi co to: "Możesz tez zainwestować w kolumnę filtracyjna zasypana złożem sedymentacyjnym. " i ile kosztuje, a te duże filtry to chodzi o takie standardowe filtry z wymiennymi wkładami tylko ich wielkość jest większa??jaki koszt (jeśli wiesz), a te filtry/wkłady sedymentacyjne to tez są wymienne? to te które się wkłada w te korpusy plastikowe....bo może od nich bym zaczął jeśli tak to wygląda, duze masz obecne filtry na wklady, wiec nie wiem czy jest co powiekszac. Najwieksze to chyba 20" obudowy (czyli okolo 50cm), ma to z 10 lub wiecej cm srednicy. Jesli obecne filtry masz duzo mniejsze, to wymiana na wiekszy moze cos tam pewnie pomoc na czestotliwosc wymiany wkladow.
Kolumna filtracyjna ze zlozem sedymentacyjnym nie potrzebuje wyminnych wkladow. To jest duza butla zasypana rodzajem "piasku". Raz na jakis czas automatycznie drozej) badz recznie (taniej) na kilka minut odwraca sie przyplyw wody w takiej kolumnie i duzym strumieniem plucze sie toto. Caly syf ucieka do kanalizacji niczego nie trzeba wymieniac przez pare lat. Nie da sie powiedziec co ile musialbys to plukac, ale niech nawet kosztuje Cie to 10minut raz na miesiac. , albo co 2 tygodnie. Robiac taka kolumne bez automatycznej glowicy tylko z recznymi zaworami, to pewnie w okolicach 1000 by to kosztowalo. Drogo, ale przez przez pare lat spokoj. Zloze sie w koncu zetrze i trzeba je bedzie wymienic, ale mowimy wtedy o 5 latach a nie miesiacu.
Sprawdzilem, worek (30L) zloza sedymentacyjnego Filter AG kosztuje 35USD+VAT. Butla to jakies 75USD+VAT. Glowica automatyczna to juz niestet 250USD, ale reczne glwice widzialem po jakies 300PLN. Wiec z jakimis dodatakmi to pwewnie by sie dalo wcisnac
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
inwestor ma dobry ciąg w kominie z kratką wentylacyjną w łazience i albo brak drugiego komina albo równiez dobry ciąg w tym drugim. Jednocześnie za mały dopływ powietrza z kratek wentylacyjnych,za mały przekrój, a jeśli mechaniczna to za mało. Z tego co wiem to inwestor kupił dom bez żadnego kanału ani spalinowego ani wentylacyjnego. Dopiero firma budowlana która robiła wykończeniówkę dostawiła kanały do kominka, do kotła kondensacyjnego również dobudowany na zewnątrz. Natomiast wentylację zrobili z rur karbowanych chyba "100" umieszczonych pod sufitem podwieszanym.
WC od pionu kanalizacyjnego ok 40cmm, spadki zachowane napuszczona cała wanna, brodzik, umywalka i WC woda zchodzi ok.
Wladek
Odpowietrzenie na dachu zakończone orginalnym elemenyem takim jak dachówki nie wiem jak to się fachowo nazywa taki grzybek na równi z kalenicą.
Wega
Sądzę że problem może dotyczyć zakłucenia pracy wentylacji w całym domu. Rewizja jest szczelna w garażu, brak kratki ściekowej w garażu. Odpowietrzenie kanalizacji działa jako wywiew dopiero przy otwarciu bramy garażowej.
Wentylacja w domu jest grawitacyjna.
Zapomniałem odpływ z kanalizacji jest odprowadzony do przydomowej oczyszczalni. Na zewnątrz wystają trzy rury pomarańczowe o średnicy ok 50cm i w garażu jest urządzenie chyba pompka prawdopodobnie chodzi o napowietrzenie. Napewno będziecie wiedzieć o co chodzi. Może to też ma jakiś wpływ na to że jast w łazience przykry zapach. Inwestor mówił że kiedyś z tych rur wydostawała się czarna piana na zewnatrz.
Serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie i porady http://naprawa-kanalizacji.pl/mechaniczne-udraznianie-rur/
Stąd wyciąga z rury. Gdzieś o tym czytałem. Sprawdź wodę w kolanku w garażu - prawdopodobnie jej nie będzie, bo wysysa ją wentylacja. Za boga nie pamiętam jednak co miało być tego przyczyną i jak to należało rozwiązać. Przeszukam muratory i jak znajdę to dam znać. instalacja sanitarna (kanalizacyjna) w budynku jest instalacją szczelną i nie ma (nie może mieć!!!) żadnego powiązania z wentylacją w budynku. Jedynym otworem tej instalacji jest rura wywiewna na dachu. Otwarcie jakichkolwiek drzwi, okna itp. nie może mieć wpływu na "cug" tej instalacji. Jeżeli tak się dzieje, to oznacza że jest źle wykonana. Składa się z pionu głównego z rurą wywiewną na dachu, odgałęzień do przyborów z syfonami wypełnionymi wodą, które blokują przedostawanie się "zapachów" do pomieszczeń. Tyle w prostych słowach. Najprostszy schemat choćby taki:

obawiam się, że analizowanie tego problemu pod kątem zakłócenia pracy wentylacji w całym budynku, będzie tylko stratą czasu. Radzę sprawdzić jednak instalację kanalizacyjną... dokładnie
Może być też dobry ciąg w łazience i pełne drzwi do niej, to będzie ciągnąć z rury.
Otwórz okno gdzieś w pokoju i drzwi do łazienkii. Zrób jeszcze raz doświadczenie z dymem.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nie wykonywałem instalacji kanalizacyjnej tylko grzewczą. Inwestor jest ok. więc troszkę mi go szkoda. Miał dużo problemów w związku z budową i jeszcze więcej poprawek.
Ma problem z przykrym zapachem z kanalizacji w łazience na piętrze. Otóż pod brodzikiem, wanną, umywalką są prawidłowo zamontowane syfony, WC podwieszany Geberit odpowietrzenie "100" wyprowadzone nad dach.
Dziś wpadłem na pomysł demontażu miski WC i sprawdzenie odpowietrzenia. Okazało się że odpowietrzenie zamiast wyciągać - pcha do łazienki (odwrócony ciąg). Gdy podnieśliśmy bramę od garażu na pełne otwarcie ciąg się wytworzył. Jest nawiew do garażu lecz mimo zamkniętej bramy ciąg się traci. Działa tylko przy otwartej bramie. Myślę że budynek jest za szczelny i brak jest odpowiedniego rozwiązania wentylacji. Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Jak to można rozwiązać ?. Inwestor już mieszka i nie chce metodą prób i błędów szukać rozwiązania. Czy zlecenie firmie która zajmuje się wentylacją po odpowiednich wyliczeniach nie wiem może projekcie pomogłoby rozwiązać ten problem. Czyli zasysa wodę z syfonu hmmmmmm coś nie tak z kanalizą a wyprowadzona rura wywiewna nad dachem jest szerza od rury wentylacyjnej która jest podłączona do kanalizacji?Pion kanalizacyjny 100, trójnki 100/100/100 do WC i odpowietrzenie też 100. Nie zasysa wody z syfonu WC natomiast po spłukaniu pecheżyki powietrza idą w stronę łazienki.Może za nisko jest wywiew na dachem, lub zawirowania powietrza nad kalenicą wpychają do kanalizacji powietrze? Może przedłużysz mu wylot nad dachem dla sprawdzenia?Nie rozumiem zdania " Działa tylko przy otwartej bramie." Wentylacja kanalizacji nie ma nawiewu tylko wywiew, jest szczelna. Jeżeli pojawia się cug po otwarciu bramy, znaczy że tu leży problem. Gdzieś jest nieszczelność, może na rewizji w garażu jeśli taka jest, może w garażu jest kratka ściekowa?
Po zdemontowaniu miski WC wpuściliśmy dym do rury odpływowej i zamiast wyjść odpowietrzeniem nad dach wrócił z powrotem do łazienki. Dlaczego? Odpowietrzenie zachowuje sie jak nawiew.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
To w porównaniu do kabli ma wysoką awaryjność (na kable masz 20 lat gwarancji, na PC PW przewidywana przez producenta żywotność jest krótsza, a w między czasie spora szansa na usterki).
Niski koszt - ale tylko wytworzenia kWh. Nie koniecznie używania. Bo co do zasady PC wymaga corocznych, płatnych przeglądów dla utrzymania gwarancji (250-350zł). Jak to uwzględnisz, to przy małym zużyciu ciepła może to zjeść całkiem sporą część oszczędności.
Ciekawi mnie jak długo ludzie budując małe energooszczędne domki będą się zastanawiać czym je ogrzać...
Mnie bardziej interesowałoby czy w dobrą stronę mam skierowaną połać dachu i ile zmieści się na niej paneli fotowoltaicznych..Najlepsze, najsprawniejsze jest ogrzewanie wielkopłaszczyznowe, niskotemperaturowe.
Czyli - podłogówka.
Czy NAPRAWDĘ musi być ona taka, abyś na starcie stał się ZAKŁADNIKIEM dostarczyciela energii?

Wyobraźcie sobie powiększenie Linkdomu o małą klitkę, która zawiera dobrze ocieplony bufor-akumulator ciepła.
Bufor grzany prądem w taniej taryfie, którą "przenosi" na godziny "drogie" jak jest taka potrzeba.
W takim buforze można a nawet trzeba gromadzić też DARMOWE ciepło z solarów cieczowych, choćby wykonanych "tymi recami".
Braknie go, to "dorobi się" w nocy grzałką.
JEDNOCZEŚNIE rozwiązany jest problem CWU.
Wtedy najrozsądniejsza byłoby - podłogówka wodna po całości zamiast kabli!
Dużo drożej nie wychodzi a wodę w niej grzać można WSZYSTKIM.
(naraz lub alternatywnie)
Jak kto chce prądem - można... grzać ten bufor. (On ogrzeje dom).

Co by się na świecie nie działo - domu burzyć i budować od nowa nie trzeba.
Najwyżej - wolnostojącą kotłownię w ogródku się postawi (do 35m2) i własny las zamieni się na ciepło. Starczy go na pokolenia.

.a coś takiego jak kotłownia to raczej ostatnia rzecz o jakiej bym myślał...
Nowoczesne domy naprawdę nie potrzebują jakiegoś skomplikowanego i rozbudowanego systemu grzewczego...
A jak uwzględnisz, że kable będziesz Link użytkował ze 2-3 x dłużej, niż PC, to i inwestycja okaże się tania.

Na minus kabli trzeba przyznać to, że wprawdzie same kable zatopione w wylewce wprawdzie są niemal wieczne to jednak elektronika (sterowniki) takie nie są. Mi się zepsuł jeden termostat. Koszt naprawy to AFAIR z 1,5 zł za kondensator.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


to co jest dobre w klimatyzacja i wentylacja Warszawa

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu